Jhr. B.G. van Styrum 3 juli 1892- 17 februari 1981 Jhr. B.G. van Styrum werd geboren te Haarlem op 3 juli 1892 als jongste zoon van de bekende Haarlemse advo caat en Tweede Kamerlid Jhr. Mr. F.W. van Styrum. Na zijn middelbare schoolopleiding aan de H.B.S. te Haarlem werd hij, na zijn diensttijd gedurende de Eerste Wereldoorlog, in 1920 te werk gesteld bij de Incasso- Bank N.V. te Amsterdam. Zijn grote liefde voor de sport bracht hem in aanraking met de Tennisclub 'Festina' en met de Amsterdamsche Hockey Bandyclub aldaar. Van beide clubs werd hij later erelid. In 1932 volgde zijn aanstelling tot directeur van de Incas so-Bank te Haarlem (welke instelling later fusioneerde met de Amsterdamsche Bank). Het gezin verhuisde toen weer naar zijn geboortestad. Het behoeft geen verbazing te wekken dat Van Styrum, Haarlemmer in hart en nieren, naast zijn werk als bankier een groot aantal maatschappelijke functies vervulde. Zo was hij lid van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken, lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, bestuurslid van het Diaconessenhuis, penningmeester van 'Welda digheid naar Vermogen', regent van de Hofjes van Staats en Noblet (welke functie hij 40 jaar heeft vervuld), re gent-voorzitter van het Vrouwe Sint Anthoniegasthuis en lid, later voorzitter van de Vereniging voor den Haar- lemschen Geld en Effectenhandel. Op de Sociëteit 'Trou moet Blycken' behoorde hij jaren lang tot de oudste leden. Zijn warme belangstelling voor de stad Haarlem en voor haar vele instellingen op cultureel en maatschappelijk gebied is tot op hoge leeftijd gebleven. Op 17 februari 1981 is hij in zijn 89e levensjaar heenge gaan. L.W. Pahudde Mortanges 209

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1981 | | pagina 211