Jaarverslag Vereniging 'Haerlem' 1984 Samenstelling bestuur Subsidie Jaarprogramma Op 31 december 1984 telde onze vereniging 1293 leden. De Algemene Ledenvergadering werd op 20 juni in de grote gehoorzaal van het Teylers Museum gehouden. Mr. H.E. Phaff nam na negen jaar voorzitterschap af scheid. Sinds 1967 maakte hij deel uit van ons bestuur. De scheidende voorzitter werd namens de Vereniging door de intredende voorzitter drs. C. van Steijnen het wèl verdiende erelidmaatschap van onze. vereniging aangeboden. Het gemeentebestuur en de burgerij eer den mr. H.E. Phaff bij monde van de burgemeester drs. J. Reehorst met de erepenning van de gemeente Haar lem. Als nieuw bestuurslid benoemde de Vereniging mevr. H.C. Niemeijer-Toet bij acclamatie. De heer ir. D.J. Enschedé, de heer P. Jongens en de heer K.C. Schuyt aanvaardden hun herbenoeming tot bestuurslid. Aan het einde van dit verslagjaar moesten wij het droe vige nieuws vernemen dat onze oud-voorzitter en erelid jhr. mr. C.C. van Valkenburg overleden was. Ondanks de zo voelbare economische recessie bleef de gemeente Haarlem onze vereniging subsidiëren met een bedrag van 3.725,-. De contributie voor de leden van de Vereniging kon daarom zonder verhoging op 30,- gehandhaafd blijven. Het jaarprogramma werd geopend met een voordracht door drs. P.M. Fischer in de Doopsgezinde Kerk op 12 januari over de Amsterdamse beeldhouwer Jan van Logteren in Haarlem. Zijn sporen zijn nog te traceren in de beeldhouwwerken van de buitenplaatsen aan het Spaarne en aan de gevels en in de interieurs van de herenhuizen in Haarlem. Op 16 februari werd een boeiende voordracht van de dichter-kunsthistoricus drs. H.L. Prenen over de gele genheidspoëzie in het algemeen en in het bijzonder met betrekking tot Haarlem gehouden. Op 19 maart lichtte de nieuwe directeur mr. E. Ebbinge de totstandkoming van de zo verscheiden collectie van het Teylers, het oudste museum van Nederland, toe. Deze uiteenzetting begeleidde hij met unieke dia's. De stadsarcheoloog drs. J.M. Poldermans diepte op 6 april zijn eerder gehouden lezing over stadskernon- derzoek verder uit. Hij nam ons mee op een ontdek kingstocht in het in 1983 onderzochte bodemarchief van Haarlem. 125

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 127