In mei werd het 400-jarig bestaan van de Haarlemmer hout groots gevierd, o.a. met een publikatie waaraan een aantal deskundige auteurs deelnam en een indruk wekkende tentoonstelling in de Vleeshal, waaraan de Historische Werkgroep Haerlem, gemeentearchief, Frans Halsmuseum en Dienst Hout en Plantsoenen met grote liefde en inzet hebben gewerkt. Ter gelegenheid hiervan sprak op 9 mei Nico Brink aan de hand van stijlveranderingen, bosontwikkelingen, fauna en flora over de 'gemaakte' natuur van de Haarlemmerhout; Bert Sliggers hield een betoog over buitenplaatsen aan het Zuider Buiten Spaarne waar het ooit goed toeven is geweest. In aansluiting op het Haarlemmerhoutjubileum begaf de luilakwandeling zich op 9 juni in de richting van dit stadsbos. Op deze wandeling werd door Nico Brink en Bert Sliggers uitleg gegeven over de tuinarchitectuur van Zocher en de plantengroei. Na de wandeling door de Hout werden de oude tuin van Spaar en Hout en het hofje van Heythuyzen bezocht. Op 20 juni hield mr. H.E. Phaff tijdens de Algemene Ledenvergadering een meeslepende voordracht over de historie van zijn woonplaatsen en de ervaringen en emoties van de mens Phaff in deze woonplaatsen. September was een maand waarin het gonsde van acti viteiten. Op 8 en 9 september waren de Vereniging Haerlem en de Historische Werkgroep Haerlem verte genwoordigd op de druk bezochte historische markt in de Vleeshal, georganiseerd door de Stichting Histo risch Museum Zuid-Kennemerland. Op 12 september hield dr. J.G.W. Bik, oud-voorzitter van opze zustervereniging in Gouda, een lezing over de geschiedenis van Gouda. Ook werden Goudse glazen van de St.Janskerk belicht. Deze Haerlemlezing werd onder meer gehouden ter voorbereiding van de jaarlijk se excursie op 29 september naar Haastrecht, alwaar het museum Bisdom van Vliet werd bezocht en Gouda. Als hoogtepunt van deze excursie kan het bezoek aan de St. Janskerk zeker niet onvermeld blijven. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Histo rische Werkgroep Haerlem, bood onze voorzitter op de eerste dag van de op 19 en 20 oktober gehouden sym- posiumdagen de 'eerste mijlpaal' in de vorm van een tegeltableau aan de werkgroep aan. Deze dagen kwa men tot stand na langdurige en intensieve voorberei dingen door de leden van de werkgroep Haerlem. Werd op 19 oktober overdag in de gehoorzaal van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 128