Teylersmuseum nagedacht door historici uit heel Ne derland over de opzet en vormgeving van een nieuw handboek over Haarlemse geschiedenis in 1995, 's avonds werd de unieke filmavond met 'Bewegende beelden uit het Haarlemse Verleden' vertoond in de aula van het Coornhert Lyceum. Deze avond werd zo n gran dioos succes, dat in de naaste toekomst een herhaling hiervan te verwachten valt. Op 20 oktober bogen vele historische verenigingen en geïnteresseerden zich in de Beyneshal over het thema: 'Lokaal en regionaal historisch onderzoek, traditioneel of origineel?'. Een tiental sprekers gaven voorbeelden van historisch onderzoek in- Nederland. Deze voor drachten werden gebundeld en voor belangstellenden beschikbaar gesteld. Deze dag werd mogelij.k gemaakt door de materiële en immateriële ondersteuning van de Culturele Raad Noord-Holland. In de gehoorzaal van het Teylersmuseum zette de direc teur van het Frans Halsmuseum, dr. D.P. Snoep, op 21 november zijn visie uiteen over het verleden, heden en toekomst van het Frans Halsmuseum. Een boeiende schets over de groei van een klein gemeentemuseum naar een groot gemeentemuseum van internationale betekenis. Ter overdenking bleef de intrigerende vraag wat er met de historische stadscollectie gaat gebeuren. In december bracht de integrale samenwerking tussen Frans Halsmuseum, gemeentearchief en Historische Werkgroep Haerlem de tentoonstelling 'Beschermd be staan in de Haarlemse Hofjes' tot stand. Ons bestuurslid ing. P. Jongens schetste op beeldende wijze op 19 de cember het verlorene en het nog bestaande leven in en van de Haarlemse hofjes. Publikaties Een greep uit de hoogtepunten van de verschenen pu- blikaties over Haarlem: De aanbieding van de dissertatie van dr. J.A.F. de Jong ste 'Onrust aan het Spaarne' aan het gemeentebestuur van Haarlem op 21 september. Het dertiende en daarmee het laatste nummer van het populair-wetenschappelijke historische tijdschrift Ach Lieve Tijd verscheen in december. Ter gelegenheid van het Haarlemmerhoutjubileum be leefde de publikatie Haarlemmerhout 400 jaar binnen enkele maanden haar tweede herdruk. In de Haarlemse miniaturenreeks zag 'De eerste steen gelegd doorhet daglicht op de eerste symposium dag van de historische werkgroep. 127

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 129