wel uit de toename van de correspondentie met 64% ten opzichte van het voorgaande jaar. Gemeentelijke Zowel landelijk als naderhand plaatselijk zijn medewer- ubsidieverordening kers van Monumentenzorg Haarlem nauw betrokken rroovfrnieuwmg geweest bij de voorbereiding van deze verordening, die 1 een onderdeel gaat vormen van het gemeentelijke stadsvernieuwingsplan zoals dit bedoeld is in de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing. Door een straffe tijds planning en prioriteitstoekenning is het Haarlem alseen der weinige gemeenten gelukt deze belangrijke veror dening, naast de eveneens noodzakelijke inspraakver ordening, per 1985 vigerend te krijgen. Mede daardoor is het mogelijk gebleven herstelwerkzaamheden aan beeldbepalende panden, waarvan er binnen het gebied van het Beschermde Stadsgezicht ca. 800 aanwezig zijn, te subsidiëren. Ook de hoogte van de subsidies ten behoeve van verhuurde monumenten kunnen onder in vloed van deze regeling gelijk blijven; beide groepen komen in de komende rijksregelingen niet of slechts gedeeltelijk voor. Nog juist in het verslagjaar viel de positieve beslissing over het voortzetten van de procedure voor het aanwij zen van de Haarlemse binnenstad en de Haarlemmer hout tot Beschermd Stadsgezicht. Hiermede is een ver- v°lg gegeven op de uitspraak van de gemeenteraad van 6 april 1977 om in beginsel medewerking te verlenen aan de totstandkoming van een aanwijzing van de bin nenstad tot beschermd stadsgezicht, zulks aannemen de, dat: a. vanwege het rijk voldoende middelen worden gere serveerd, zowel ten aanzien van de voorbereidingskos- ten van bestemmingsplannen ex artikel 37, lid 5 wet R.O., als ten aanzien van de daarvoor in aanmerking komende panden; b. ter zake van de uiteindelijke begrenzing van het be schermd stadsgezicht en de vaststelling van de zone ring en de in de onderscheidene zones van toepassing te brengen voorschriften, overeenstemming wordt be reikt.' Dank zij de positieve uitspraak van de Raad in 1977 zijn er belangrijke financiële middelen van rijkswege naar Haarlem en de monumentenbezitters toegevloeid, zon der welke het huidige resultaat ondenkbaar zou zijn. Nieuwe inzichten zijn er de oorzaak van dat een zone ring in afzonderlijke gebieden achterwege is gebleven; Beschermd stadsgezicht 134

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 136