- 70 procent van de werknemers moet langdurig werk loos zijn uitvoering mag niet leiden tot verdringing van be staand werk. De uitvoering vindt plaats in een vijftal clusters met de volgende samenstelling: cluster 1 - Grote Markt 29/Jansstraat 76, Spaarne 34- 36, Hofje Guurtje de Waal cluster 2 - Ceciliasteeg 4-6-8, Lange Begijnestraat 26- 34 cluster 3 - Zijlstraat 27 cluster 4 - Hofje Frans Loenen cluster 5 - Hofje van Bakenes. In het geheel betreft het 44 casco's waarin 52 woon ruimten zullen worden aangebracht. De clusters 1 en 3 worden door de gemeente ter hand genomen, cluster 2 door de woningbouwvereniging St. Bavo en de laatste twee clusters door de betrokken hofjesbesturen. Naast de hierboven genoemde gemeentelijke restaura ties is er door de afdeling Monumentenzorg een ver scheidenheid aan restauraties ter hand genomen naast de reeds in uitvoering zijnde langjarige restauratie van het Proveniershof, welke bijna zijn voltooiing heeft be reikt; momenteel wordt gewerkt aan de fasen IX en X. Botermarkt-complex Conform de verwachting in het voorgaande verslag is dit complex in samenwerking met de Dienst Volkshuis vesting tot uitvoering gekomen; begin 1985 zullen deze vooral op renovatie gerichte - herstelwerkzaamheden beëindigd worden en in het volgende verslag zal het resultaat van het historisch onderzoek worden opge nomen. Carré Heiliglanden In mei zijn de werkzaamheden aanbesteed aan enkele panden aan de Ravelingsteeg en het Groot- en Klein Heiligland; evenals bij het Botermarkt-complex wordt ook hier samengewerkt met de Dienst Volkshuisvesting en wordt het herstel uitgevoerd binnen de mogelijkhe den die de Woningwet biedt. Voor het opvullen van een gat is een woonhuis ontworpen dat in vorm aansluiting vindt met de omgeving; bij het herstel wordt eveneens het onbebouwde binnengebied betrokken waardoor hier weer een aantrekkelijk woonmilieu gaat ontstaan. Begijnhof 24 |n het monumentenregister staat dit object van beschei den afmetingen als volgt omschreven: enig bewaard Gemeentelijke restauraties 138

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 140