i. stock-vanwilsum De Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland heeft een van de drukste jaren in haar bestaan achter de Stichting rug. Een in menig opzicht memorabel jaar. Historisch Museum Tot onze vreugde kon na jaren van inspanning de werk- Zuid-Kennemerland plaats van onze Stichting aan het Nieuw Heiligland 11- in 1984 13 te Haarlem op 16 november worden geopend. Dank zij subsidies van verschillende zijden was het mogelijk dit pand geheel te renoveren, zodat het thans een prak tische werkruimte voor de activiteiten van onze Stich ting biedt. De loco-burgemeester, wethouder A.G. van Schooten, opende in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum met een hartelijke speech het pand, waar na onder belangstelling van de zeer vele genodigden een bezoek eraan werd gebracht. Tevens hield onze vice-voorzitter, de heer B.C. Sliggers, een geestige speech, waarin hij toonde welk soort voorwerpen voor onze collectie interessantzijn.Thans vinden regelmatig bijeenkomsten plaats in onze werkplaats, waarin histo rische onderwerpen aan de orde komen. Wij zijn bijzon der gelukkig over dit pand te kunnen beschikken; het blijkt uitdrukkelijk in een behoefte te voorzien. Bij deze gelegenheid mochten we van vele zijden geschenken ontvangen, zowel aanwinsten voor onze collectie als huishoudelijke zaken. Voortgegaan werd met de in 1983 begonnen voorberei ding van enkele activiteiten, zoals de medewerking aan de begin mei 1984 doorde Historische Werkgroep Haer- lem georganiseerde tentoonstelling '400 jaar Haarlem mer Hout', die een groot succes werd. Later in het jaar, in december, volgde de expositie 'Beschermd bestaan' over het leven in de Haarlemse hofjes. Deze tentoonstel ling kwam tot stand in hechte samenwerking tussen het gemeente archief Haarlem, het Frans Halsmuseum, de Historische Werkgroep Haerlem, onze Stichting en vele amateurs. Als gevolg van de diverse tentoonstellingen die in de achterliggende jaren werden georganiseerd, heeft de Stichting nu contact met een grote groep histo risch geïnteresseerden op wie een beroep kan worden gedaan bij de voorbereiding van een tentoonstellings project. Sommigen hebben hun weg gevonden naar de Historische Werkgroep Haerlem. Het is verheugend dat in Haarlem een hechte samenwerking is gegroeid tus sen Vereeniging Haerlem, Historische Werkgroep Haer lem en onze Stichting waarin de verschillende histo rische verenigingen uit de streek zijn gebundeld, en dat zovelen binnen hun eigen kennis, kunde, interesse en 163

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 165