beschikbare tijd bijdragen aan het historisch onderzoek in Zuid-Kennemerland. In mei werd een begin gemaakt met de voorbereiding van een nieuw onderzoeks- en tentoonstellingsproject De rol van het Spaarne in de regio door de eeuwen heen'. De tentoonstelling zal vermoedelijk plaatsvinden in 1986, als het 700 jaar geleden is dat er (opnieuw) een dam in het Spaarne werd gelegd ter hoogte van het huidige Spaarndam. Om de onderzoekers op weg te helpen werden inleidingen gehouden door de heer ir. J. de Jong van de Rijks Geologische Dienst over bodemaf zettingen, de heer G. van de Beidt over publikaties over het Spaarne, de heer drs. J. Boomgaard van het Hoog heemraadschap Rijnland over de daar aanwezige kaar ten en gegevens, alsmede de loop van de rivieren in deze regio, en de heer drs. F.J.M. Otten van het Rijks archief in Noord-Holland over de daar aanwezige over heidsarchieven. Getracht wordt op deze tentoonstelling gegevens te tonen over wonen langs het Spaarne, in dustrie langs de rivieren in de nabije omgeving, verkeer via vaarten naar het Spaarne vanuit de duinen, scheep vaart op de rivier zelf en de rol van de droogmaking van de Haarlemmermeer. De onderzoekers komen maandelijks bij elkaar in onze werkplaats, waar ook de bibliotheek van de Vereeniging Haerlem kan worden geraadpleegd. Gedurende het eerste weekeinde van september vond, evenals twee jaar geleden, een door onze Stichting in samenwerking met het Frans Halsmuseum georgani seerde Historische Markt plaats in de Vleeshal aan de Grote Markt te Haarlem. Het succes van twee jaar gele den werd nog overtroffen: de eerste verdieping was tot in alle hoeken gevuld met tafels en vitrines en voor het eerst moesten adspirant-deelnemers worden gewei gerd. De bezoekers kwamen in grote aantallen, nu wat beter verspreid over beide dagen, en waren onder de indruk van de vele bestaande instellingen, verenigingen en projecten. Bijna alle verenigingen in de regio diezich met historie bezighouden presenteerden zich aan het publiek: Vereeniging Haerlem, Historische Werkgroep Haerlem, Stichting Santpoort, Stichting Ons Bloemen- daal, Genootschap Oud-Zandvoort, Bomschuitenclub, Folklorevereniging De Wurf, Vereniging Oud Heemste- de-Bennebroek, Culturele Kring Bennebroek, Stichting Meer-historie, Museum De Cruquius, Teylers Museum, Frans Halsmuseum, Stichting Diogenes, Monumenten zorg Haarlem, Culturele Raad Noord-Holland, Stichting

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 166