j.a.h. post, voorzitter De laatste loodjes wegen het zwaarst, een oud Hollands spreekwoord, maarmeteen grote waarheid. 1984 is niet Jaarverslag 1984 alleen een jaar van spanning, maar ook van vele werk- 'Vrienden van de zaamheden geweest, spanning of de harde werkers, die Grote Kerk de restauratie uitvoerden op tijd gereed zouden zijn met te Haarlem' hun werkzaamheden en of het College van Kerkvoog den van de Grote Kerk alle toegezegde gelden ook in derdaad binnen zou krijgen. Naast de 'gewone' werkzaamheden van onze kring was er een aantal bijzondere activiteiten. Er zijn drie lezin gen gehouden over bevriende kerkgenootschappen, te weten over de Eglise Wallonne op donderdag 12 april, over de Remonstrantse Gemeente op donderdag 24 mei en over de Kathedrale Basiliek van St. Bavo aan de Leid- sevaart op donderdag 18 oktober. Op donderdag 3 mei en zaterdag 8 september bezoch ten 350 Haarlemmers op onze jaarlijkse tour Den Haag. Naast een ontvangst door burgemeester Schols werden er rondleidingen gehouden door het fraaie stadhuis, het Binnenhofcomplex en de Grote of Sint Jacobskerk in Den Haag. Een woord van dank aan mevrouw J.F.M. Wentholt van het gemeentearchief Den Haag en de heer W. van der Ven, chef kabinet Den Haag, is hier zeker op zijn plaats. Op donderdag 26 april werd de jaarlijkse ledenvergade- ring gehouden met na de pauze een fraaie diapresenta tie over Den Haag van mevrouw Wentholt. Op 12 september namen wij afscheid van burgemeester Reehorst en mevrouw Reehorst-van Vugt. Tijdens de opening van de fototentoonstelling 'Drs. Jan Reehorst, burgemeester van Haarlem van 16 augustus 1977 tot en met 1 oktober 1984', waar ongeveer 150 foto's een in druk gaven van het politieke en burgemeesterswerk van het echtpaar, werden beiden verrast met het erelid maatschap van onze kring. Thans zijn er drie ereleden, het echtpaar Reehorst en de heer Vennik. De tentoon stelling werd gehouden in de kloostergang van het stadhuis van Haarlem van 13 t/m 30 september en werd door enige honderden Haarlemmers bezocht. Op zaterdag 8 en zondag 9 september werd in de Haar lemse Vleeshal de om de twee jaar terugkerende Histo rische Markt gehouden, dit keer- ondanks slecht weer - bezocht door ruim 2600 bezoekers. Ons bestuurslid R. Bogaart was namens ons bestuur in de voorbereiding zeer actief. Zaterdag 13 oktober was de jaarlijks terugkerende Bavo-dag, die door burgemeester Schols werd ge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 168