opend. Aan deze dag werkten mee: Jaap Stork, orgel, de Driehüizer Cantantes, enige leden van het Noordhol lands Promenade Orkest en het C.O.V. 'Haarlem', dat de 'Messa de Glorie' van Puccini uitvoerde. De dag werd besloten met de nationale samenzang onder leiding van H. Brasser met medewerking van eerder genoemd koor. Ruim 1700 bezoekers waren deze dag aanwezig. Onze verkooptafel heeft weer een druk jaar achter de rug, niets was teveel voor de medewerk(st)ers om, waar mogelijk, de artikelen aan de man te brengen en zo doende een belangrijke bijdrage aan de penningmees ter te kunnen overhandigen. De stand was aanwezig op de Braderie in Haarlem op 31 augustus en voor het eerst in Bloemendaal op 1 september, tijdens de Historische Markt in de Vleeshal en op de Bavo-dag in de door de Brinkmann Passage beschikbaar gestelde kraam in deze bekende Passage. Daarnaast gingen vele mede werksters met een verkoopkoffer naar diverse kleine bijeenkomsten en was de fa. Becker in de Gierstraat zo vriendelijk in hun winkel ook enige artikelen voor onze kring te verkopen. De dames Zoet en Jonkergouw leid den de bekende koffietafel. Ook de rondleiders hadden weereen drukjaar. Naast de gewone rondleidingen tussen april en oktober was er een groot aantal bijzondere rondleidingen. Daarnaast bereidde de groep rondleiders zich voor voor rondlei dingen in de gehele kerk. De Bavo-kroniek verscheen in 1984 vier keer, met een bijzondere bijdrage over Den Haag, de diverse lezingen en de Bavo-dag 1984. Ook werd een artikel geschreven door mevrouw M. Schimmel-Prins over het onderzoek naar muurschilderingen in de Grote of Sint Bavokerk. Een groot aantal officiële gasten bezocht onze Vrien denkring, onder anderen bisschop Bomers, het College van B. en W. van Haarlem, de Commissaris van de Ko ningin en leden van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, de hervormde predikanten van Haarlem en de heer Courtois van de Belgische ambassade. Een aantal bestuursleden van onze kring nam deel aan voorbereidingen van tentoonstellingen in Haarlem, on der andere de Verzetstentoonstelling 1933- heden en de Bavo-tentoonstelling, beide te houden in 1985. Daar naast was onze kring actief ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum Haarlem-Angers-Osnabrück. In no vember is een Commissie varf Voorbereiding Vrienden dag 29 juni 1985 haar werkzaamheden begonnen, daar- 167

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 169