Jansstraat 85 Koolsteeg 1 en 3 Kleine Houtbrug Lange Raamstraat 20-24 en de Bakenessergracht (1984). Ook hier dus gaan de oudste bewoningssporen terug naar het tweede kwart van de 14e eeuw. Maar ook hier werden vlak boven het onder de bewoningslagen aanwezige kleibandje enkele vondsten gedaan, onder ander een tweetal Pingsdorf scherven (12e eeuw). Opmerkelijk waren een aantal ledervondsten waaron der een gaaf kinderschoentje waarvan het stiksel nog grotendeels intakt was. Wederom bij een noodonderzoek werden een waterput, een beerput en de fundering van een keldertje aange troffen. Uit de beerput kwamen geen vondsten. Het kel dertje daarentegen bevatte een beerlaag met aardewerk uit het begin van de 16e eeuw. Bij een niet-stratigrafisch onderzoek werden een drietal beerputten en een 19e-eeuwse stort aangetroffen. De vondsten kunnen als 17e-eeuws gedateerd worden. Bij vernieuwingswerkzaamheden aan de Kleine Hout- brug werd een waarneming gedaan. Er werden muur- resten aangetroffen die vermoedeiijk behoord hebben tot de Kleine Houtpoort. Bij een niet-stratigrafisch noodonderzoek werd een beerput, met vondsten uit de tweede helft van de 17e en 18e eeuw, aangetroffen. Naast de beerput werd een 17e-eeuwse afvalkuil aangetroffen. Opmerkelijk was de vondst van een halssnoer met git ten kralen. Botermarkt Gedempte Oudegracht Gravinnesteeg 1 Bij herprofileringswerkzaamheden op de Botermarkt werd assistentie verleend bij de door de AWN verrichte werkzaamheden. Bij herprofileringswerkzaamheden, ter hoogte van de Schagchelstraat, werden enkele waarnemingen ver richt waarbij diverse muurresten gelokaliseerd konden worden. Bij een stratigrafisch onderzoek werden onder meer twee keldertjes en een 15e-eeuwse beerput van buiten gewoon grote afmetingen aangetroffen. Tevens werd een mogelijk 14e-eeuwse fundering gevonden. Een ca. 20 cm hieronder liggende reeks staande paaltjes doet aan een steigertje denken. Verband tussen fundering en 177 m

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 179