de zogenaamde 'kindertuintjes'. Hier had elk kleinkind zijn/haar eigen omheind stukje grond (4 x 4 m) met op het toegangshekje zijn/haar naam. Onder leiding van gouverneurs en gouvernantes werd hun hier al vroeg de liefde voor tuinieren bijgebracht. Eén der Engelse gou vernantes, Jessie Bacon, - die van 'Belvédère' - ging er prat op af te stammen van Roger Bacon, die volgens de Britten het buskruit uitvond. Tussen het stalgebouw en de oprijlaan lagen een acht tal hondehokken. Aan de Zanderijvaart werd een ijs kelder gebouwd. Was het oude 'Duinlust' een eenvoudig, stijlvol gebouw, in het nieuwe was uiterlijk vertoon van aanzienlijkheid niet vermeden. Door de tijdgenoot werd het zeer be wonderd en de bouwmeester kreeg tal van opdrachten. Het leven op het nieuwe 'Duinlust', zoals de echtelieden Van der Vliet-Borski zich dat hadden voorgesteld, kon beginnen. Zij wisten te genieten van een vrolijk familie leven, van drukte en gezelligheid, daarbij beschikkend over een zeer talrijk personeel, dat meer luxe om zich heen zag, dan voor zijn gemoedsrust bevorderlijk was. De heer Van der Vliet was een joviale, onvermoeibare levensgenieter en een sportieve figuur. Hij had altijd veel te vertellen, was vol grappen, verzon steeds wat nieuws, bezigde originele uitlatingen - hij was zeker geen minnaar van geblankette geveinsdheid en trachtte iedereen er tussen te nemen. Buiten gepaste plechtigheden ging hij eigenlijk nooit ter kerke. Eens op een zaterdags speelavondje bij hete punch in het stads huis te Amsterdam, waar dank zij de gastheer een onge dwongen sfeer heerste, bevond zich onder de gasten ook ds. J.C. van Marken, die zeer gezien was in de uitgaande wereld en overal kwam. Dominé verscheen zondag daarop op de kansel, ietwat katterig, en vroeg terstond, om op verhaal te komen, der gemeente te zingen van de 146ste psalm de verzen: boer, vrouw, heer, aas. Van der Vliet aan wie dit ter ore kwam, gnuif de. Hij was dol op practical jokes. Van de heer H.H. Beels van Heemstede (1827-1916), wiens schoonvader mr. C. Sandenbergh Mathiesen het Overveense 'Djem- ber' (hoek Bloemendaalseweg/Julianalaan) liet bou wen, is het verhaal afkomstig, hoe in de jaren zeventig David van der Vliet op 'Onder Ons' te Amsterdam om een niet onaanzienlijk bedrag gewed had, dat hij 's mid dags om vijf uur spiernaakt de Kalverstraat zou overste ken en dat ook deed, een geval van streaking' avant-la- lettre. Er tegenover woonde toen Alois Laimböck uit 15

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 17