Kroniek 2 Burgemeester hans de boer van Haarlemmermeer jaarboek 1984 wordt voorzitter van het Centrum voor Automatise ring Noord-Holland (CVA), gevestigd te Haarlem, w. HELVERSTEUN Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de afdeling Haar lem van de KNVB wordt het bondsonderscheidings- januari teken uitgereikt aan dik wijnberg, toon van de brink, leo huis in t veld, ad kiewiet, barend van duivenbode, f.h. piet en H. VALK. 3 Baldadige jongelui maken aan de Sternstraat met vuurwerk een telefooncel total loss. 5 Wethouder a. van schooten opent het popcentrum Pa tronaat aan de Zijlsingel. 12 De Haarlemse werkgroep Beweging Weigering De fensiebelasting begint een actie tegen plaatsing van raketten. Op het dak van een supermarkt aan de Paul Kruger- straat wordt een windmolen geplaatst. 14 De puddingfabriekGoemans aan de Raadhuisstraat wordt afgebroken. De vrijkomende grond is be stemd voor de bouw van twaalf woningen. Mgr. h. bomers wordt als r.-k. bisschop van Haarlem geïnstalleerd, zijn hulpbisschop, mgr. lescrauwaet, wordt tot bisschop gewijd. j.j. Vermeulen, eertijds directeur van het Groene Kruis, overleden. 15 Pastoor oostelbos van de Drievuldigheidsparochie te Bloemendaal neemt afscheid. Voor de parochie is geen priester meer beschikbaar. 17 frans Meijer sr., oprichter van taxi 13000 en van Drive Yourself Autoverhuur, overleden. 20 j. heupers neemt afscheid als directeur van het bu reau van samenwerkende ziekenhuizen, verpleeg huizen en andere opname-instellingen in Zuid-Ken- nemerland. 22 De kunstmanifestatie 'Cultuur in de knel' in het Con certgebouw trekt ruim 2300 bezoekers. De 100.000ste bezoeker van de Kunstijsbaan Kenne- merland wordt feestelijk onthaald. 25 Jongeren van het zogeheten Crisiscomité bezetten de Enschedékamer in het stadhuis en dringen de Fabriciuskamer binnen om 'van gedachten te wisse len over de situatie waarin mensen met lage inko mens verkeren'. 30 Een 61-jarige vrouw komt om bij een brand in haar woning in de Van Zeggelenstraat. 31 Oprichting van de Stichting Adviesraad Sociale Volkshuisvesting. 182

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 184