183 februari 1 Vijftig beeldende kunstenaars houden de zogehe ten Eerste Haarlemse Kunstmanifestatie in de Beij- neshal. De r.-k. Veronicaschool aan de Antoniestraat viert z'n zestigjarig bestaan. De bouw van 6500 woningen bij Vijfhuizen gaat niet door, laat minister winsemius (Volkshuisvesting) weten. De gemeente Haarlem kan rekenen op geld vanwe ge het rijk om terreinen en gebouw van CIOS te Overveen op te knappen. De gemeenteraad gaat akkoord met de bouw van een kantoor voor Rijkswaterstaat aan het Floraplein. Eveneens neemt de raad een voorstel van B W aan om 120.000- uit te trekken ten behoeve van het emancipatiewerk. c.j. endlich (VVD) geïnstalleerd als lid van de gemeen teraad. Krakers van het Beatrixhotel aan de Zijlweg verlaten het pand tegen een uitkoopsom van 32.000,-. Met de sloop wordt meteen begonnen. 2 Uit een mededeling van ir. w. polman, hoofd Monu mentenzorg Haarlem, blijkt, dat de luchtverontreini ging in de regio Haarlem veel agressiever is dan werd aangenomen. Monumenten en andere gebou wen worden aangetast. g a. kool, directeur van het Diaconessenhuis, vertrekt naar het Lucasziekenhuis in Apeldoorn. 4 De stal van de kinderboerderij in de Haarlemmer hout in brand gestoken: schade 100.000,-. Ook brand gesticht in het gymnastieklokaal van de Julia- naschool aan de Prins Bernhardlaan. 6 De Stichting Welzijn geeft een boekje uit, getiteld 'Geen baan, wel werk', waarin informatie wordt ge geven over activiteiten voor en door werklozen. 13 De dekens van het r.-k. bisdom van Haarlem schrij ven een witboek over de omstandigheden rond de dood van mgr. zwartkruis. 15 Staatssecretaris van der reijden besluit, dat de Ma- riastichting open blijft. Wethouder leni van son opent twee werkprojecten voor werkloze jongeren: De Schalk in de Europawijk en de Schalm in de Zijlstraat. 16 Uit een grove berekening door een aantal directeu ren van Kennemer ziekenhuizen blijkt, dat inkrim ping van de acht ziekenhuizen in de regio Kenne- merland 600 tot 800 arbeidsplaatsen zal kosten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 185