staan ter gelegenheid waarvan mevrouw r. denekamp- ottenvanger wegens haar vijftigjarig lidmaatschap een erespeld overhandigd krijgt. 30 Ing. m. hirs, penningmeester van de Vereniging voor beroepsonderwijs, overleden. mei 1 Burgemeester reehorst en echtgenote starten de ac tie fietsenmerken in Schalkwijk. De heer w. de ronde (wegens zijn vakbondswerk voor het Hoger Personeel) en zijn vrouw (voor haar activi teiten in de vrouwenbeweging) worden ieder Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (Zie ook 12 april.) 4 Uit een politiebericht blijkt, dat tijdens de paasva kantie voor 12.000,- schade is aangericht door vernielingen aan en in scholen. j.b.l. BAijENs (75), oud-directeur van de Technische School Sint Petrus, overleden. 5 In de Vleeshal wordt een tentoonstelling geopend, gewijd aan de vier eeuwen oude Haarlemmerhout. 6 De scoutinggroep Paulus te Overveen/Haarlem be staat vijftig jaar. 7 De Haarlemse politie doet een inval in een drugs pand, waar 19 personen worden aangehouden. 10 Aan hetDrilsmaplein wordteen welzijnscentrum ge opend. Verscheidene groeperingen, waaronder honderden scholieren, demonstreren tegen "de plaatsing van kruisraketten in ons land. J.Jansen (75), als orgelman - 'De Bloemenstad' - een bekende figuur in het Haarlemse straatbeeld, over leden. j. KUUK onderscheiden met de gouden eremedaille Oranje Nassau bij zijn afscheid van de gemeente dienst. 12 Ondanks de vergeleken bij vorig jaar verminderde belangstelling is de landelijke fietsendag in Haarlem toch een succes. 15 De politie lost 175 misdaden op, die de laatste twee jaar, vooral in Schalkwijk, zijn gepleegd. 16 wessel couzijn (71), beeldhouwer en directeur van Ateliers '63, overleden. 17 Het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten De Brink betrekt een nieuw onderkomen aan de Jan Gijzenkade. 18 Het café-restaurant De Wintertuin aan het Stations plein sluit zijn deuren. 186

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 188