19 Het internationaal kinderdagverblijf Hannie Schaft viert z'n eerste lustrum. 20 Aan het Prinses Beatrixplein wordt een nieuw cen trum voor buitenlandse-vrouwenwerk geopend. 24 piet huyg neemt als actief voetballer afscheid van de HFC Haarlem en wordt onderscheiden met de No- belspeld. Het, mét zijn neo-gotische gevel, gerestaureerde districtskantoor van de ABN aan de Zijlstraat, des tijds als hoofdpostkantoor gebouwd, wordt in ge bruik genomen. Tijdens een vergadering van de gemeenteraad ver laten kleine linkse fracties de zaal na verwerping van een motie, dat bij gelijkwaardige kandidaten voorde burgemeestersfunctie een vrouw de voorkeur ver dient. 26 Op de Bakenessergracht en omgeving wordt een groot straatfestival gehouden. 27 De heer b. peters, proost van het kathedraal kapittel van het r.-k. bisdom Haarlem en ziekenpastor in de Mariastichting, viert zijn zilveren priesterfeest. 27 Prof. dr. a. van biemen (69), hoogleraar te Amsterdam, oud-predikant in Haarlem en oud-directeur van de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers te Bentveld, overleden. 30 Kleuterschool Jo de Ridder aan de Prins Hendrik straat bestaat zestig jaar. p. wetselaar, typografisch ontwerper bij Enschedé, bij zijn afscheid onderscheiden met een ere-medail- le Oranje Nassau. 1 Bij opgravingen door de Archeologische Werk groep Haarlem op het Nieuwe Kerksplein worden resten gevonden van het middeleeuwse St.Anna- klooster. 3 w.h.m. van wees (44), oud-leraar van het Triniteits- lyceum, overleden. 6 Het veelbesproken schilderij van kenau op de Haar lemse wallen wordt vanuit de Fabriciuskamer in het stadhuis overgebracht naar het depot van het Frans Halsmuseum. jan de vries (71), een bekende privé-detective, over leden. 8 Wethouder p. sikma steit een nieuw softbalveld voor de sportvereniging TYBB in gebruik. 10 De paters franciscanen, die meer dan vijf eeuwen in Haarlem werkzaam zijn geweest, nemen tijdens een 187

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 189