Wethouder leni van son opent het nieuwe club- en buurthuis De Top in de Overtonstraat. Het buurthuis De Fjord aan de Paul Krugerkade viert zijn tienjarig bestaan. Het Frans Halsmuseum verwerft, volgens een schenking van de kunstschilder keesverwey (84), in de toekomst het totale oeuvre van deze schilder. Broeder edmund, pastoraal werker in de Antonius- parochie aan de Nieuwe Groenmarkt, veertig jaar kloosterling. Drs. j.k. bout volgt drs. f. kok op als directeur van het bureau sociale zaken bij de Algemene werkgevers Vereniging. Het Erasmuscollege neemt een eigen-school in ge bruik in de voormalige Bronsteeschool aan de Over- boslaan te Heemstede. Bij haar afscheid uit de provinciale dienst'wordt mevrouw a.j. luikinga onderscheiden met de zilveren ere-medaille van Oranje Nassau. Mevrouw rie tjeertes-heemskerk onderscheiden met de zilveren eremedaille Oranje Nassau wegens haar vijftigjarige activiteit in de korfbalwereld. Op initiatief van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland wordt in de Vleeshal een histo rische jaarmarkt gehouden, die veel belangstelling trekt. Vaandrig j.m. van de ijsel wordt gehuldigd wegens zijn zilveren jubileum bij de scoutingclub Pieter Hasse- laer. Op de Grote Markt worden tien banken geplaatst. Voor het eerst in Haarlem worden tien diploma's bedrijfskunde uitgereikt. De architect en de musicus h.w. van kempen (85) over leden. Bij hem berustte de leiding van de restauratie van de Grote- of Sint Bavo-kerk. Ter gelegenheid van zijn afscheid als burgemeester krijgt drs. j. reehorst een fototentoonstelling van zijn politieke loopbaan aangeboden door de Vereniging Vrienden van de Grote Kerk. De heer reehorst en zijn echtgenote worden tot ereleden benoemd. De Internationale School van het Gouden Rozen kruis in Haarlem viert haar zestigjarig bestaan. Wethouder leni van son opent de gerestaureerde speeltuin Floragaarde aan de Van Oosten de Bruyn- straat. Tijdens de hoogmis en een receptie daarna her denkt albert de klerk het feit dat hij vijftig jaar orga- 191

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 193