brengt 's nachts het Ramplaankwartier in rep en roer. 13 Het Sportmedisch Adviescentrum organiseert ter gelegenheid van z'n tienjarig bestaan een sympo sium, dat wordt ingeleid door staatssecretaris drs. Ter gelegenheid van de Bavodag zijn dank zij de Vrienden van de Bavo de schilderingen in de Grote Kerk hersteld. Loco-burgemeester a. van schooten opent de ten toonstelling 'Schalkwijk uit de kunst' in de Een- hoornschool in Molenwijk. 14 Een bejaard Haarlems echtpaar wordt bij het over steken van de overgang bij de Westergracht door een trein gegrepen en gedood. 16 B W gaan in principe akkoord met de verbouwing van de zolder boven de Gravenzaal. 17 Blijkens een bericht van het r.-k. bisdom Haarlem legt dr. h.w. kuipers zijn functie van vicaris-generaal neer in verband met zijn benoeming, per 1 januari 1985, tot omroeppastor bij de KRO. 18 Wethouder g. van noort stelt in Molenwijk de eerste Haarlemse papierverzamelbak in gebruik. 19 De atleet stijn jaspers (23) uit Aerdenhout, in 1983 kampioen op de 1500 en 5000 meter en deelnemer aan de Olympische Spelen, overleden. Vanwege het tienjarig bestaan van de Historische Werkgroep Haerlem worden in Haarlem twee histo- rische symposia gehouden, 'n Nieuw handboek over de geschiedenis van Haarlem staat deze dag ter bespreking. 20 De Historische Werkgroep Haerlem organiseert op deze dag een tweede symposium over lokaal en regionaal historisch onderzoek. De Vereniging Reizigers Openbaar Vervoer laat de betrokken instanties weten, de plannen te betreuren om de intercity naar Brussel Haarlem niet meer te laten aandoen. 21 De gerestaureerde Nieuwe Kerk wordt tijdens een bijzondere kerkdienst weer in gebruik genomen. 22 h. korthals (52), adjunct-directeur Chr. Mavo De Brug, overleden. 25 Wethouder a. kraak heit de eerste paal voor de ingrij pende uitbreiding van de hoofdwerkplaats der Ne derlandse Spoorwegen aan de Oude Weg. 29 Een uitslaande brand legt een bovenhuis aan de Lange Bogaardstraat in de as. J. VAN DER REIJDEN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 196