>- Oud-burgemeester reehorst onthult in de 100-jarige Ripperdakazerne een borstbeeld van wigbold ripper- da, militair-gouverneur tijdens het beleg door de Spanjaarden (1573). november 1 De Vereniging Haarlem tegen Apartheid voert actie tegen enkele banken in Haarlem wegens de verkoop van Zuidafrikaanse Krugerrand-munten. Blijkens een onderzoek is het aantal slachtoffers van misdaden in Schalkwijk-West, Schalkwijk-Oost, en Haarlem-Oost, waar sinds enige tijd wijkteams van de politie opereren, met 10% gedaald. a. van aken (54), bekend in de Horeca en nauw betrok ken bij het gelijknamige hotel-café-restaurant, over leden. 2 Bij het Kennemerlyceum aan het Adriaan Stoop plein (Overveen) wordt een nieuwe vleugel in ge bruik genomen. Drs. r. de wit, Commissaris der Koningin in Noord- Holland, opent de Antiquarenbeurs in de Beijneshal. 5 roelof van driesten maakt bekend, dat hij zal opstap pen als dirigent van het Noord Hollands Philharmo- nisch Orkest in verband met de bezuinigingen, die het onmogelijk maken het orkest optimaal te laten functioneren. 6 De regenten van het St. Elisabeths Gasthuis dragen het Hofje van Loo of St. Elisabethsgasthuishofje (1489) over aan de regenten van het R.K. Wees- en Armenhuis, ook genaamd het Sint Jacobs Gods huis. 9 Leerlingen van de Führopschool en de kleuter school De Zonnehoek nemen een nieuwe vleugel in gebruik van de school aan de Planetenlaan. Het bejaardentehuis Nieuw Delftweide aan de Her man Gorterstraat wordt in gebruik genomen. 13 coby riemersma (79), zangpedagoge, overleden. 14 Loco-burgemeester a. van schooten neemt het initia tief tot een Haarlemse protestbrief naar de Tweede Kamer wegens de nieuwe bezuinigingsplannen van minister brokx op de stadsvernieuwing. Verscheide ne andere middelgrote steden sluiten zich bij dat protest aan. 16 Wethouder ab van schooten opent aan het Nieuw Hei- ligland de werkplaats van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland. 19 Bij uitspraak in kort geding, aangespannen door de PTT, bepaalt de president van de Haarlemse recht- 195

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 197