bank, dat de particuliere stadspostdienst niet langer brieven mag bezorgen. Tijdens een vergadering in Teylers Museum lanceert een initiatiefcomité het plan tot stichting van een landelijk Foto/Grafisch Centrum aan het Klokhuis plein. 20 In Haarlem worden opnamen gemaakt voor de nieu we Nederlandse film Het Bittere Kruid, naar het ge lijknamige boek van margaminco. 22 De bewoners van het bejaardentehuis Delftweide nemen afscheid van de tien religieuzen, die de ver zorging aan leken hebben overgedragen. De zusters nemen hun intrek in een pand aan de Timorstraat. 24 Honderden oud-personeelsleden van de 15 jaar ge leden gesloten pyjamafabriek Nobelt houden een reünie in Dreefzicht. 23 Vicaris-generaal mgr.dr.H. kuipers opent de nieuwe Bavoschool aan de Westergracht. De gemeenteraad stelt de begroting voor 1985 vast. 26 Wethouder a. kraak geeft het sein tot de renovatie van een aantal monumentenpanden, een zogeheten werkgelegenheidsproject. Slopers maken een begin met de afbraak van de oostwand van het Houtplein. 29 In de Tetterodestraat opent Commissaris der Konin gin drs. r. de wit de school voor middelbaar dienst- verlenings- en gezondheidszorgonderwijs (MDGO). Bij gelegenheid van zijn afscheid als gemeentese cretaris wordt mr. j, meijsing benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. 30 norie kramer, medewerkster van Culturele Zaken ten stadhuize, neemt afscheid. In de Gravenzaal van het stadhuis reikt loco-burge meester a. van schooten de Hogenbijlprijzen uit aan davina van wely, vioolpedagoge, reinbert de leeuw, musicus, en jan vanweeszenberg, amateursmalfilmer. 30 Ir. k. haasnoot neemt afscheid als directeur van de dienst Openbare Werken Haarlem. december 1 De Grote Houtstraat, Grote Markt, Spekstraat, Bar- teljorisstraat, Doelstraat, Lange Veerstraat en het noordelijk deel van de Kleine Houtstraat worden officieel voetgangersgebied. In Haarlem-Noord doet Sinterklaas zijn intocht per kameel. Hij wordt al gauw afgeworpen en raakt licht gewond. 196

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 198