197 In de Vishal wordt een tentoonstelling geopend, ge wijd aan de Haarlemse hofjes. 3 Haarlemse pastores schrijven een brief aan de rege ring, waarin zij hun bezorgdheid uiten over de ge volgen van de economische crisis voor de kwetsba re groepen in de samenleving. Namens het buurtoverleg van de Transvaalwijk overhandigt Sint Nicolaas in het stadhuis aan de daar vergaderende raadsfracties de eerste en enige editie van het Schoter Nieuwsblad, geheel gewijd aan de bejaardenproblematiek. 6 De ingebruikname van het 60.000ste huis in Haarlem wordt officieel gevierd in de Rozenprieelstraat. 7 Bij het afscheid van vicaris-generaal dr. h kuipers van het r.-k. bisdom van Haarlem deelt bisschop mgr. h. bomers mee, dat vicaris g. geukers tot diens opvolger is benoemd. Het Nederlandstalig Repertoire Gezelschap brengt ha vele jaren in de Toneelschuur een voorstelling van frederik van eedens De Heks van Haarlem (Malle Babbe). 12 h. winzum, vice-president Merck Sharp en Dohme te Haarlem, koninklijk onderscheiden. 17 Begonnen wordt met de sloop van de zeepfabriek Het Klaverblad (Melkmeisje) aan de Spaarnwouder- straat. Het uit 1864 daterende bedrijf is naar Vlijmen overgeplaatst. 18 De Haarlemse gemeenteraad benoemt j. van riesen tot voorzitter van de Haarlemse Adviesraad voor de volkshuisvesting. 19 Mr. m.h. kamphuis geïnstalleerd tot gemeentesecreta ris van Haarlem. 20 Drs. p. emondts neemt onder grote belangstelling af scheid als voorzitter van de raad van bestuur van VNU. De Tweede Kamer neemt unaniem een motie aan om de minister van Binnenlandse Zaken te laten weten, dat het experiment van de Haarlemse politie om meer met wijkteams te werken niet bedreigd mag worden door vermindering van de korpssterkte. Jhr. mr. cc. van valkenburg (74), onder meer oud voorzitter van de Hoge Raad van Adel en van de Vereniging Haerlem (1958-1964), overleden. Uit particulier bezit krijgt het Frans Halsmuseum ten geschenke de Chassidische Legenden II van de drukker/schilder hn. werkman. 21 Wethouder g. van noort heit de eerste paal in de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 199