oorlog trok hij vaak door het land. Met zijn vrouw, de pianiste Bets van Kempen-Van Leeuwen, musicerend op recitals en huisconcerten. Henk van Kempen bezag jeugdige overmoed met milde spot, maar stak er nimmer de draak mee. Hij coachte, liet je zien hoe je met diplomatie meer bereikt dan met drammerigheid, maar moedigde werklust en onverzet telijkheid aan. Een bescheiden teamleider met het noblesse oblige hoog in hetvaandel. Een humoristische en merkwaardig modern gebleven geest. 'Als ik nog eens een goede ingeving heb, wordt die door zoon Johan of vrienden tot klinken gebracht. Een grote vol doening en een merkwaardige sensatie is datzo schreef hij. 'En dan mag ik nog - als architect - mijn oudste zoon Henk adviseren en wat stimuleren bij het moeilijke realiseren van een droom. Een droom die soms, onuitgevoerd, een fata morgana blijft.' De Oude Baaf zal binnen anderhalf jaar van haar stei gers ontdaan zijn en zich in haar volle lengte op kunnen richten. Dankzij Van Kempens stugge volharding. Hij zal er zelf niet bij kunnen zijn, maar zijn dromen - om het even of het kerkgebouwen of composities zijn - zijn werkelijkheid geworden. Met dank aan het Haarlems Dagblad. 11 juli 1920 - 3 april 1984 Op 3 april 1984 stierf op 63-jarige leeftijd in zijn woon plaats Overveen dr. Michiel Gerardus Kuipers. Zeer vele inwoners van Haarlem en omgeving herinneren zich hem als rector van het Triniteitslyceum in Haarlem en later van het Haarlemmermeerlyceum te Badhoevedorp en Hoofddorp. Dr. Kuipers werd op 11 juli 1920 te Nijmegen geboren. Na een gymnasiale opleiding in Rotterdam trad hij in 1940 in in de orde van de paters Augustijnen, waarin hij vier jaren later zijn plechtige professie aflegde. Na zijn priesterwijding in 1946 studeerde hij - lid van een kloos terorde die een aantal middelbare scholen in stand hield - wis- en natuurkunde aan de universiteit van Utrecht. In 1953 werd hij benoemd tot leraar aan het Triniteitsly ceum aan de Zijlweg waar hij wiskunde doceerde. Meer dan wis- en natuurkunde op zichzelf boeide hem het natuurwetenschappelijk filosofisch denken. Op dat ter rein zocht hij het onderwerp voor zijn proefschrift 'Mo del en Inzicht' waarop hij in 1959 aan de katholieke 201 JOHNOOMKES DR. MICHIEL GERARDUS KUIPERS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 203