vende kracht was. Samen met R. Troelstra schreef Kui pers het leerboek 'Proeve van een gemoderniseerde meetkunde'. In 1968 vroeg Kuipers ontslag als rector van het Triniteitslyceum. Kort daarop trad hij in het huwelijk. Na een jaar leraarschap, in Brielle, werd hij benoemd tot rector van het Haarlemmermeerlyceum, dat toen nog geheel in Badhoevedorp gevestigd was. Klein bij zijn aantreden, groeide de school snel uit tot een school van ruim 700 leerlingen, die in zijn nieuwe rector een en thousiast verdediger van zijn voortbestaan vond. De dreiging van ondergang door brand wist Kuipers tot twee keer toe af te wenden. Onafwendbaar was ten slotte de politieke beslissing het lyceum definitief in Hoofddorp te vestigen, gefuseerd met mavo-scholen tot een brede scholengemeenschap. Kuipers heeft daar aan moeten wennen, maar ook die nieuwe taak heeft hij gewetensvol op zijn schouders genomen. Een immens zware taak die het beheer van een school in vier, vijf gebouwen inhield, maar ook het integreren van docen- tencorpora die van stijl behoorlijk verschilden, en ten slotte de voorbereiding van de nieuwbouw in Hoofd dorp. Zijn gezondheid heeft gemaakt dat hij die taak niet kon voltooien. De laatste anderhalf, twee jaar van zijn rectoraat moest hij het proces meer en meer aan zijn medewerkers overlaten. In 1981 legde hij, tijdens een stampvolle afscheidsbij eenkomst zijn rectoraat neer. Hij verhuisde toen naar Overveen. Daar openbaarde zich al vrij snel de ziekte waaraan hij - met 63 jaar veel te vroeg - vorig jaar overleed. Velen denken met grote waardering en diep respect aan hem terug. 28 juni 1911 20 februari 1984 Op 28 juni 1911 in Leiden geboren, groeide de jonge Simon Johannes (Jan) Meijn op in een harmonieus ge zin. Na een voorbereiding via het middelbaar onderwijs studeerde hij aan de Technische Hogeschool te Delft en beëindigde deze studie in 1939 met het behalen van het ingenieursdiploma in de Civiele Techniek. Gedurende de meidagen van 1940 was Meijn gemobili seerd. Tijdens de oorlogsjaren was hij verbonden aan het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft. In 1946 trad hij opnieuw in militaire dienst en werd als reserve-kapitein geplaatst bij de Militair-Geologische 203 W.L. HELWIG IR. S.J.MEIJN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 205