het milieu. In het kader van zijn werkzaamheden trad die zorg meermalen overduidelijk aan het licht, vooral als het ging om de bescherming van het duinlandschap op zichzelf, zowel als op de bescherming van de kwaliteit van het produkt dat uit dit landschap wordt gewonnen. Steeds heeft hij daarin naar een zuiver en natuurlijk evenwicht gestreefd. Eén van de vraagstukken, die hem daarbij bezighield, was de verhouding tussen groot en klein, de overzichtelijkheid en het- kennen -van elkaar daarin. Nu 'zijn' bedrijf is opgegaan in een groter geheel, is het velen helder geworden dat hij in sommige opzichten een visionaire opvatting heeft gehad. Nu wordt langza merhand duidelijk hoe hij de werking van de maat schappij en onderdelen daarvan voor ogen heeft gehad. Jan Meijn was een grote, forse vent. Maar het meest boeiende in zijn verschijning was voor mij zijn belang stelling voor 'de kleine dingen'. Misschien dat het bou wen van scheepjes in flessen en het dagelijks roken van dat gekke, minuscule pijpje daarvan alleen maar de uiterlijke tekenen waren? Zijn kerstgroeten, zelf ontworpen en getekend, waren beroemd. Zij, die hem kenden, wisten wat hij beoogde. Hij heeft bij zijn medewerkers en vele andere Haarlem mers de herinnering aan een goed vriend achtergela ten. Er zijn maar heel weinig oude mensen bij wie een veel jongere geen generatie-afstand voelt. Zo iemand was Coby Riemersma. Op 13 november, in alle vroegte, is zij overleden. Nog geen twee weken geleden fietste ze nog door haar woonplaats Heemstede en nu moet de onge twijfeld enorme vriendenschaar het doen met de herin nering aan die heel bijzondere vrouw, die met het hart op de tong, altijd strijdbaar als het menselijk onrecht betrof, zo'n grote warmte uitstraalde. Coby Riemersma, zangpedagoge/hoofdleraar Conservatorium Amster dam, staat er nog steeds in het telefoonboek. Als hoofd leraar was zij al lang gepensioneerd, maar als zangpe dagoge is ze altijd actief gebleven. De invloed van een leven als dat van Coby Riemersma mag zonder enige terughoudendheid onbeschrijfelijk worden genoemd. Immers het grote aantal leerlingen dat zich via haar zangstudie tot succesvol uitvoerend kunstenaar vormde, is nu een voortdurende bron van 16 december 1905 13 november 1984 205 J.F. HOEK COBY RIEMERSMA

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 207