bezoeken, het ligt buiten mijn route. Maar ik zal hem nooit vergeten. 9 februari 1910 20 december 1984 Op 74-jarige leeftijd overleed op 20 december 1984 te Wassenaar jonkheer mr. Cornelis Constantijn van Val kenburg, oud-voorzitter en erelid der vereniging 'Haer- lem'. Na het einddiploma gymnasium aan het aloude Stedelijk Gymnasium te Haarlem behaald te hebben, studeerde hij rechtswetenschappen te Leiden, alwaar hij in 1937 het doctoraal examen met gunstig gevolg aflegde. Vervolgens werd hij medewerker op het advo catenkantoor van zijn vaderte Amsterdam. In 1942 werd hij benoemd tot directiesecretaris van de assurantie makelaarscombinatie Langeveldt en Schroder in zijn geboortestad, in welk bedrijf hij in 1959 als firmant werd opgenomen, om na de fusie met D. Audig en Co te Rotterdam als lid van de Raad van Bestuur van de Au- dig-Langeveldtgroep zijn carrière in 1975 te beëindi gen. Het is echter niet als assuradeur dat Van Valkenburg zijn landelijke bekendheid verkreeg. Deze verwierf hij door zijn werkzaamheden op het terrein van de genea logie, waarvoor hij reeds als gymnasiast een onstuitba re belangstelling aan de dag legde. Hij wilde toen door eigen onderzoek op het gemeentearchief van Haarlem de gegevens verkrijgen, die hij niet uit de familiepapie ren of overlevering bij familieleden aan de weet had kunnen komen. Het archiefonderzoek fascineerde hem dusdanig, dat hij in zijn Leidse studiejaren de uren die hij meende als vrije tijd te mogen beschouwen niet in de sleutelstad, maar wel in de studiezaal van een archief ergens in Nederland doorbracht. De hobby groeide spoedig uit tot een liefde zonder grenzen. Van Valkenburg kende allengs vrijwel alle ar chieven in ons land en vrijwel alle archivarissen en ar chiefambtenaren kenden Van Valkenburg als genea loog. Zelfs vakantiereizen stonden soms op de een of andere wijze in verband met deze tomeloze liefde. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken dat de twee belangrijkste particuliere instellingen op dit ge bied, het Kon. Ned. Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde de Nederlandse Leeuw en het Centraal Bureau voor Genealogie, hem als bestuurslid kozen. Door zijn grote kennis van zaken en zijn organisatori sche talenten werd hij bij eerstgenoemd genootschap 210 H.L. PRENEN JHR.MR. C.C. VAN VALKENBURG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 212