verering te vernieuwen en te propageren. Daartoe werd het Comité Mariajaar ingesteld. Men had zich onder meer ten doel gesteld een aantal grote Mariavieringen te organiseren en de Mariakapel te restaureren. Voor dit laatste had deken J.J.A. Kuilman een opzet gemaakt. Het ging er om de aandacht in de kapel op het beeld te concentreren. Dat vroeg om een moderne aanpak. De muren zouden licht geschilderd worden en er mocht slechts zeer eenvoudige versiering in de kapel aanwe zig zijn. Wel zou er een groot nieuw glas-in-loodraam moeten komen. De kroning van Maria in de hemel met daaromheen de vijftien geheimen van de rozenkrans zouden moeten worden uitgebeeld. De begroting voor het raam was echter veel te hoog. Al bracht de maker van het raam, K. Trautwein, op eigen initiatief de prijs aanzienlijk omlaag*39', er bleef extra geld nodig. Hier voor werden de Haarlemse katholieke scholen aange schreven. De leerlingen zouden speciale bidprentjes met een foto van het raamontwerp voor een kwartje aan hun ouders moeten verkopen, om zo het ontbrekende bedrag aan te vullen. Van de 20.000 prentjes werden er 12.500 via de scholen verspreid*40'. Aan de scholen zelf vroeg men bovendien een garantiebedrag in verband met de kosten voor het gehele Mariajaar. Wat omvatte zoal dat programma? - Van 2 tot en met 11 februari iedere middag rozen kransgebed, in verband met het feest van Onze Lieve Vrouw van Lourdes. Op alle Mariafeesten een avond mis. - Op 30 mei, het grote feest van Onze Lieve Vrouw van Haarlem, een pontificale mis onder leiding van mgr. Huibers met lof en processie. Aan die processie zou den meer dan zevenhonderd mensen meedoen. - Op 6 juli een algemene processie van Heiloo. - Op 15 augustus een openluchtmis met lichtproces sie. - Een opvoering van Mariken van Nimwegen in het openluchttheater van Bloemendaal. - Een leerlingenprocessie; tussen 24 mei en 2 juni kwa men kinderen van 31 scholen met bloemen en kaar sen naar de kapel. Een processie van de parochies van Haarlem en een processie van alle andere gelovi gen van Nederland. Voor dit alles waren aflaten te verdienen. Viel aanvankelijk de belangstelling voor het Mariajaar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 40