Het eerste doel van de Stichting was het bijeenbrengen van gelden door middel van de brief aan bedrijfsleven en particulieren, die Bomans had opgesteld. Na enige wijzigingen in de tekst werd de brief eind mei 1967 verzonden onder de titel 'De Damiaatjes luiden alarm', als bijlage bij de al eerder genoemde brochure 'Houdt U van Haarlem?'. De bedragen in deze brochure werden door middel van overplakking veranderd van 21/2 mil joen restauratiekosten tot 5 miljoen en van 200.000,- eigen bijdrage tot 500.000,-. Men meende in die tijd dat de begin juni 1967 uitgebro ken oorlog tussen Israël en de Arabische landen de actie belemmerde. Toch bracht deze 106.000,- op, een resultaat dat men 'teleurstellend' achtte. Wel had men de TV gehaald en veel publiciteit gekregen in de media. De Lions Club Haarlem had voor het ondersteu nen van de actie een schouwburgvoorstelling georgani seerd. De Stichting kon de Kerkvoogdij een bedrag van 110.000,- lenen om vertraagde uitbetaling van subsi dies voor kleinere herstelwerkzaamheden te kunnen overbruggen. Bomans bleek in de praktijk niet de meest aangewezen figuur als voorzitter en in de loop van 1967 nam Van Marselis Hartsinck het voorzitterschap van hem over. H.W. van Kempen sr. werd tijdelijk belast met het secre tariaat en M. Thierry de Bye Dolleman nam het penning meesterschap op zich. De Stichting Men besloot allereerst te streven naar het bijeenbren- onder voorzitter gen van een bedrag van 300.000,- waarmee de Stich- H.F.van Marselis ting de Kerkvoogdij behulpzaam zou kunnen zijn. Eén Hartsinck, 1967-1970 van de fondswervende mogelijkheden waar men aan dacht, was het verkopen van penningen met een afbeel ding van de Grote Kerk. Het lid Mari Andriessen bleek bereid om belangeloos een ontwerp voor een grote bronzen penning te maken. De firma Droste wilde cho colade penningen maken, verpakt in verguld papier met een afbeelding van de kerk in reliëf en de tekst 'De Damiaatjes luiden alarm', een en ander in navolging van het gebruik bij de Heimatschutz in Zwitserland. In fe bruari 1969 werden 20.000 chocolade penningen be steld, op afroep, maar in 1972 bleken er nog 18.000 bij de fabriek te liggen. Deze werden echter in dat jaar met vereende krachten, onder meer door de toenmalige koster D. Vennik en rondleider Th.A. Delleman, 'gesle- De Stichting onder voorzitter Godfried Bomans, 1966-1967 73

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 75