De Stichting onder voorzitter ir. F. van Hattum, 1971-1981 Een kleine tentoonstelling in 1969 over de zojuist ge reedgekomen restauratie van de toren trok weinig be langstelling. Op 19 oktober 1970 overleed plotseling op 66-jarige leeftijd de belangrijkste figuur achter dit alles, presi dent-kerkvoogd H.F. van Marselis Hartsinck. Treffend was dat hij overleed in één der bijgebouwen van de Grote of St.-Bavo kerk tijdens een door hem voorgeze ten vergadering. Een man die iedere dag, alvorens naar Amsterdam te gaan, even op het kerkelijk bureau langs kwam om de dagelijkse gang van zaken te regelen. Een man, die een week vóór zijn dood nog in het nieuws was, omdat onder zijn toezicht mevrouw D.J. Enschedé 'het kale deurtje op de galerij van de Grote Kerk' een beurt gaf met de verfkwast. Zowel van de Kerkvoogdij als van de Stichting Restau ratiefonds was hij de drijfveer en het vacuüm dat na zijn overlijden ontstond was dan ook groot. Als president-kerkvoogd werd Van Marselis Hartsinck opgevolgd door drs. M.P. van Overbeeke, belastingdes kundige te Haarlem. Door achterstand in uit te betalen subsidies en de door het rijk afgekondigde subsidiestop besloot de Kerkvoogdij in december 1970 de architec ten mee te delen de restauratiewerkzaamheden 'met ingang van heden onvoorwaardelijk en volledig te staken'. Het bestuur van de Stichting besloot om de functies van president-kerkvoogd en van voorzitter van de Stichting niet meer in één persoon te verenigen. Ir. F. van Hattum, voorzitter van de raad van commissarissen van het aan nemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort B.V., werd bereid gevonden om het voorzitterschap 'tijdelijk' op zich te nemen. Met het oog op de te verwachten lange duur van de restauratiewerkzaamheden de vraag was of wel in 1973 begonnen zou kunnen worden - besloot het be stuur om het werkcomité met een aantal jongeren, bij voorkeur in Haarlem woonachtig, uit te breiden. Elf nieuwe leden traden toe, waaronder twee bestuurs leden: mr. dr. L. de Gou, burgemeester van Haarlem, die als erevoorzitter zou gaan optreden, en A.G. van der Steur, die de functie van tweede secretaris op zich nam. Het bestuur bestond toen uit ir. F. van Hattum, voorzit ter, ir. J.J. Fuykschot, vice-voorzitter, mr. H.E. Phaff en A.G. van der Steur als eerste en tweede secretaris, M. Thierry de Bye Dolleman en mr. J.W. de Jong Schou- 75

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 77