wenburg als eerste en tweede penningmeester, mr. dr. L. de Gou als erevoorzitter en drs. M P. van Overbeeke als lid. Voor een volledig overzicht van de leden van het bestuur en van het werkcomité met vermelding van de zittingsperiode wordt verwezen naar de bijlage. De eerste serie van vijftig bronzen penningen naar ont werp van de beeldhouwer Mari Andriessen kwam begin 1971 gereed. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan mevrouw G. van Marselis Hartsinck-Veldhuijzen van Zanten. Later in het jaar zouden nog 100 exem plaren worden bijgemaakt. In 1974 werd naar een ander ontwerp van Mari Andriessen een nieuwe penning ge goten, waarvan tot op heden de oplage eveneens ca. 150 exemplaren bedraagt. Nieuwe plannen voor fondsvorming waren een brief kaart met een tekening van de kerk door Anton Pieck en een antiekveiling, maar beide projecten bleken niet haalbaar. Wel kwam in oktober 1971 de eerste grammo foonplaat onder auspiciën van de Stichting op de markt. Deze bevatte uiteraard orgelcomposities, uitgevoerd door stadsorganist Albert de Klerk op het Bavo-orgel. De verkoop verliep succesvol, er was zelfs een tweede persing nodig. Naderhand zouden ook andere organis ten hun medewerking verlenen aan plaatopnames ten bate van de restauratie. Het in 1981 overleden bestuurs lid De Jong Schouwenburg verzorgde dit project na mens de Stichting. Een andere activiteit in die jaren was een tentoonstel ling van oude tegels uit de collectie van D. Korf in de consistoriekamer van de kerk. De eerste plannen ervoor dateren uit het begin van 1971 en in augustus 1972 werd de tentoonstelling gehouden. Er kwamen 1800 betalen de bezoekers, maar van de 2000 (fraai!) gedrukte cata logi bleken er na afloop nog 1750 over! Dank zij een geste van de drukker, de firma Enschedé, werd dit geen strop. De reeds eerder genoemde fotowedstrijd werd in 1970- 1971 gehouden. Het inschrijfgeld kwam ten goede aan de kas van de Stichting. Ruim vijftig inzendingen wer den ontvangen; rond Pasen 1972 werd daarvan in de kerk een tentoonstelling gehouden. De fotodeskundige Dick Boer hield een inleiding namens de jury en Aart van Dobbenburgh reikte de prijzen uit. Vanaf de zomer van 1971 hield een Haarlemse leraar, Th.A. Delleman, op eigen initiatief, regelmatig rondlei dingen door de Grote of St.-Bavo kerk, die soms meer dan 200 deelnemers per rondleiding trokken. In 1972

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 78