Zn. B.V.; de nieuwe penningmeester werd drs. J. van Hall. In april 1981 vond de wisseling plaats. De Stichting Eén van de eerste taken voor het verjongde bestuur was ondervoorzitter de actie voor 850 nieuwe kerkstoelen a 185,-. Deze mr. N.C. de Groot van actie vond plaats in de zomer van 1982 en werd een Embden, 1981-heden groot succes, vooral ook dank zij de grote inzet van Th.A. Delleman. De stoelen werden zichtbaar genum merd en alle schenkers ontvingen een certificaat met het nummer van 'hun' stoel. De namen werden in een door P. Speelman gecalligrafeerd register ingeschre ven. De laatste vijf stoelen werden door het college van B. en W. van Haarlem geschonken, nadat het gemeente bestuur van Gent hen was voorgegaan. Een Haarlems bedrijf dat in 1982 vijftig jaar bestond schonk honderd stoelen. De brief waarmee het parochiebestuur van de Kathe drale Basiliek St.-Bavo twee stoelen aanbod kan een historisch document genoemd worden: 'Mijne Heren, Schoorvoetend komen ook wij over de drempel om U twee stoelen aan te bieden. En wel stoel 15 en 78. Waar om? In het jaar 1578 hebben de leden van de Katholieke Gemeenschap van Haarlem in de Grote of St.-Bavo kerk plaats gemaakt voor de leden van de Gereformeerde Religie. Dit historisch gebeuren staat in de vaderlandse ge schiedenis bekend als 'De Haarlemse noon'. Sinds 1578 echter is de onderlinge verstandhouding tussen de christelijke kerken zodanig verbeterd, dat wij u durven vragen om in de 'oude' Bavo, die in het hart van de stad is gelegen, een bescheiden plaatsje terug te geven aan de 'nieuwe' Bavo door de naam 'Kathedrale Basiliek Sint Bavo' voor altijd te verbinden aan de stoe len 15 en 78. Wij hopen van harte, dat U ons verzoek, dat wij U met een glimlach doen, kunt en wilt inwilligen. Pastoor J.Th. van derZalm.' De totale opbrengst van de stoelenactie bedroeg bijna 160.000,-. Voor 150.000,- nam de Stichting de nieuwe elektrische installatie voor haar rekening, voor 25.000,- kreeg 'De Muurbloem', één van de tegen de kerk aangebouwde huisjes, 24 nieuwe luiken. Een be drag van ca. 100.000,- werd bijgedragen voor niet- subsidiabele kosten bij de restauratie van de bijgebou- 82

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 84