stuur de 'Vrienden' ook op andere manieren aan zich te blijven binden. In overleg met de Kerkvoogdij werden de gelden van de Kring in deze jaren aangewend voor het herstellen van muurschilderingen in de kerk, vooreen nieuw raam in het koor van de kerk naar het ontwerp van Louis Boermeester en voor het plaatsen van een nieuw Bavobeeld door Anne Hotte, gemaakt voor rekening van de gemeente Haarlem. Ook de aanpassing van de ge luidsinstallatie in de kerk en het schoonmaken van het houten gewelf in het schip van de kerk werd door de 'Vrienden' betaald. De Bavo Kroniek, het mededelin genorgaan van de 'Vriendenkring', werd van medede lingenblad een volwaardig periodiek. In het bestuurvan de Kring waren in 1981 een aantal 'strubbelingen' ge weest. met als gevolg dat drie bestuursleden zich terug trokken. Tijdens het werkbezoek dat koningin Beatrix op 30 maart 1983 aan Haarlem bracht, maakte zij een korte rondgang door zowel het in restauratie zijnde koorge deelte, als het toen zojuist gereedgekomen schipge deelte van de Grote Kerk. Op 8 mei 1983 kon het schip van de kerkweerin gebruik genomen worden. Op Hemelvaartsdag (12 mei 1983) werd een stoelenconcert" gegeven met medewerking van onder meer het mannenkoor van 'Zang en Vriend schap' uit Haarlem en de vaste organisten Klaas Bolt, Piet Kee en Albert de Klerk. Alle schenkers van de stoe len waren voor dit concert uitgenodigd en konden op 'hun' stoel plaatsnemen. In de zomer van 1983 was de Grote Kerk opgenomen in de Kerkepadroute van de NCRV; circa 18000 bezoe kers bezochten op twee zaterdagen de kerk. Dank zij de inzet van alle betrokkenen verliep de restau ratie in deze jaren zo voorspoedig, dat de kerk meer dan een jaar eerder kon worden opgeleverd dan oorspron kelijk werd verwacht. De stuwkracht van president kerkvoogd H.L. Vermaire en het vakmanschap en orga nisatietalent van de hoofdaannemer, H.J. Jurriëns, mo gen daarbij uitdrukkelijk vermeld worden. Dat men in Haarlem erg blij was met het op gang brengen van de restauratie werd in 1981 getoond toen de Vereniging 'Haerlem' in haar jaarvergadering de zilveren erepen ning van de vereniging aan de heer H.L. Vermaire als voorzitter van de Kerkvoogdij aanbood. In dit verband mag ook niet onvermeld blijven dat door de Kerkvoog dij, zowel bij de voorbereidingen en de schier eindeloos lijkende besprekingen als bij de uitvoering van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1984 | | pagina 86