1 MffÊÈÊk W: interesse voor een groot stuk textiel dat momenteel on derzocht wordt. De noordwand van de beerput werd zo ver mogelijk afge broken om zodoende een mooi oost-west profiel te kun nen maken onder de al eerder genoemde vleilaag. Opmerkelijk in dit profiel was dat onder de vleilaag een laagje schoon zand werd aangetroffen met daar weer on der een vrij compacte laag organogeen vettig materiaal afgewisseld met brede aslagen die rijk voorzien waren van sintels. Vervolgens toonde het profiel hieronder ver ticaal staande circa 10 centimeter dikke aangepunte ber kestammetjes van ongeveer 60 centimeter lang. Tussen onderkant vleilaag en bovenkant paaltjes zat 10 tot 20 centimeter waardoor er geen onderling verband leek te bestaan. De bovenkant van de paaltjes zat min of meer gevat in een horizontale houten constructie waartussen brokstukken van i3de-eeuwse baksteen verwerkt waren. Tussen en onder de paaltjes bevond zich een circa 60 cen timeter dik zandig ophogingspakket. Bovenin dit opho gingspakket kwamen enkele, in oostelijke richting aflo pende, onder menselijke invloed ontstane bandjes voor, opgebouwd uit ondermeer klei, sintels, houtskool, turf en plantenresten. Als vondsten kunnen ondermeer ge- 2* - m' W -V'4 Foto B: de restauratie voltooid. Slechts de kurken binnenzool is nieuw. Conservatie/restauratie: Open bare Werken, Peter Groeneveld Foto's: Openbare Werken, Jos Fielmich. De berkestammetjes in het oost west profiel. Foto: Openbare Werken, J.M. Poldermans. a-vf fiémim h 141

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 143