23 Loco-burgemeester ab van schooten opent in het Schoterlyceum een tentoonstelling over Oud-Scho ten. 24 Hotel van Aken bij een brand ten dele in de as gelegd. Mevrouw mr. Elizabeth m.a. schmitz, oud-wethou der van Rotterdam (46), benoemd tot burgemeester van Haarlem. Met de aanhouding van drie jongens (14, 16, 17 j.) lost de politie tien inbraken op. 29 De zeepfabriek Het Klaverblad (Melkmeisje) in de Spaarnwouderstraat wordt gesloopt. Het bedrijf ver huist naar Vlijmen. 30 Club Quartier aan de Rijksstraatweg door brand ver woest. De schade bedraagt anderhalve ton. Wethouder loeki van balen opent informatiecen trum in het St. Elisabeth- of Grote Gasthuis. Ere-medaille in goud voor ir. smelik bij zijn afscheid als hoofd van de afdeling buitendienst en als waarne mend directeur van de gemeente-reiniging. 31 Het bisschopshuis aan de Nieuwe Gracht wordt met roze verf beklad. De verantwoordelijkheid wordt op geëist door een groep homo-seksuelen, die zich ge griefd voelen door uitspraken van bisschop bomers. Februari 1 De Stichting Aangepast Vervoer Zuid-Kennemerland (avzk) start met rolstoeltaxi's voor lichamelijk ge handicapten. chr. roos (84), oud-voorzitter van de Haarlemse wo ningbouwvereniging Zorgvliet, overleden. 4 j. de reede, oud-notaris te Haarlem (83), overleden. 6 r.f. GROos (vvd) raadslid van de gemeente Haarlem. Hij volgt mevrouw drs. d.w. van donk-spruyt op. 10 De Chr. Scholengemeenschap ds. W.J. van Elden viert zilveren jubileum. Het Kennemer Lyceum aan het Adriaan Stoopplein begint de viering van zijn 65-jarig jubileum. Wethouder p. sikkema opent 'n historische onder wijstentoonstelling in de kloosterrefter van het Haar lemse stadhuis. De expositie is georganiseerd ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Haarlemse Vereniging van Scholen met de Bijbel. 12 a.j.h. elfers (66) overleden, oud-directeur Ned. Ro togravure Maatschappij 13 cees van dijk (72) overleden, molenaar van De Hom mel aan de Mölenplas. 18 Mr. Elizabeth schmitz geïnstalleerd als burgemees ter van Haarlem. 210

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1985 | | pagina 212