waren, liet hij een nieuwe woning bouwen bij de Leidse Hout. Het nieuwe adres—dat Huizinga bij normale toe komstverwachtingen waarschijnlijk wel als zijn laatste mocht beschouwen—was: Van Slingelandtlaan 4, toe vallig hetzelfde nummer als zijn adres aan de Haarlemse Dreef. Nu wil het geval dat van Huizinga—die als be roemd historicus inmiddels een publiek figuur was ge worden—een briefje bekend is aan het gemeentebestuur van Leiden, waarin hij verzocht om wijziging van de naam 'Van Slingelandtlaan'. Hoewel de laan deel uit maakt van een wijk waarin alle straten de namen dragen van raadpensionarissen, voerde Huizinga als argument aan dat 'Van Slingelandtlaan' zo weinig internationaal klonk De nieuwe naam die hij voorstelde was... Houtdreef! Het lijkt mij niet te gewaagd te veronderstellen dat Huizinga, die als dat door was gegaan aan de Houtdreef 4 zou hebben gewoond, daarmee de cirkel rond heeft willen maken. Houtdreef 4 bij de Leidse Hout zou vrij wel hetzelfde adres zijn als Dreef 4 in de nabijheid van de Hout in zijn geliefde Haarlem, waar hij eens zijn carrière als historicus was begonnen. Verlovingsfoto van Huizinga en Mary Schorer. Noten 1. De uitgave van de correspondentie van Johan Huizinga wordt bezorgd door drs. W. E. Krul (ru Groningen) en drs. L.H.M. Hanssen en drs. G.A.C. van der Lem (U.v. Amsterdam). Deel 1 zal in het voorjaar van 1989 verschijnen. Graag dank ik de Huizin ga Estate voor de toestemming ook hier uit de correspondentie te mogen citeren. 2. Johan Huizinga, Verzamelde Werken. 9 dln. Haarlem, 1948-1953' voortaan afgekort als V. W. 114

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 116