numentenwet, die de gemeente een deel van de huidige rijkstaken zal geven; de ondertekening van het con venant tussen de gemeente Haarlem en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is daarvan reeds het gevolg. Een andere overeenkomst, die de gemeente Haarlem heeft gesloten op het terrein van de Monumentenzorg, is die met het Nationaal Restauratiefonds ten aanzien van de restauratiefinanciering. Tot slot kan de steun van het Rijk aan de gemeenten genoemd worden, waarbij een zekere 'vergoeding'voor de werkzaamheden ten behoeve van de r.r.m. (Subsidie regeling) wordt verstrekt en voor Haarlem ongeveer ter waarde is van tweederde arbeidsplaats. Het is niet zonder opluchting dat geconstateerd kan worden dat Haarlem in de loop van het jaar de beschik king heeft gekregen over een Monumentenverordening, die de basis vormt voor een gemeentelijke Monumenten commissie en Monumentenlijst. Naar verwachting zal in het begin van 1988 de benoeming van de leden voor deze commissie geschieden. Samen met medewerkers van de afdeling Monumentenzorg zal dan gewerkt wor den aan het opstellen van een gemeentelijke lijst waar voor een niet onbelangrijke hoeveelheid voorwerk reeds geschied is. Vijf Haarlemse Open Op 28 oktober 1986 besloten burgemeester en wethou- Monumentendagen ders medewerking te verlenen aan de in 1987 te organi seren landelijke open monumentendag. Het initiatief daartoe werd genomen door de Stichting Open Mo numentendag, waarin vertegenwoordigd de anwb, de Stichting ncm, de avro, de nbt en de vng. In Haarlem werd een gemeentelijke werkgroep Open Monumentendagen ingesteld met mr. W.G.M. Cerutti als voorzitter. Verder namen daarin deel: mw. E. Benne (stadhuis, afd. culturele zaken), mr. W.M.N. Eggen- kamp (stadhuis, afd. 7), mw. J.G.J.M. van der Hoeven (stadhuis, afd. voorlichting), ir. W.B.J. Polman (Open bare Werken, afd. monumentenzorg), mw. ir. J.M.M. Rooth (stadhuis, afd. 7), P. Scholten (stadhuis, afd. culturele zaken), J. Sluis (Haarlems Dagblad), H. van der Tweel (stadhuis, afd. culturele zaken) en drs. J.B. Uittenhout (Openbare Werken, afd. monumentenzorg). De werkgroep vond veel ondersteuning van particulieren en instellingen die vertegenwoordigd waren in een bredere overlegsituatie. Gezamenlijk werd zo een pro gramma opgesteld voor de Haarlemse Open Monumen tendagen 1987. 140

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 142