werden zo samengesteld die vaak fantasievol werden aangevuld met eigen bedenksels. De bouwplaten werden gesponsord door drukkerij Planeta en het warenhuis Vroom en Dreesmann. Daar werden de bouwplaten van dit gebouw als speciale actie gratis uitgedeeld. De omgeving van Haarlem kon worden bezocht met de luxe NZH-monumentenbus. Speciaal voor deze gelegen heid werd de bus voorzien van een monumentenvignet. Dit werd mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Fa. Nederland Haarlem bv. De tocht stond onder leiding van een bekwame gids, mw. drs. I.S.M. van Beek-Mulder, die voor de samenstelling ervan had gezorgd. De belangstelling was zeer groot en al gauw waren alle plaatsen verkocht. De tocht voerde langs de buitenplaatsen van Kennemerland, waarbij de gids allerlei wetenswaardigheden vertelde. Via vele kruip door-, sluip door-wegen werd de duinstrook van Kennemerland bezocht. Bij het landgoed Beeckestijn in Velsen werd wat langer gestopt. Een ouder middel van vervoer was speciaal naar Haar lem overgevaren. Een stoomsleepboot lag vijf dagen onder stoom in het Spaarne en kon worden bezichtigd als varend monument. Voor varen zelf moest men naar de overzijde van het Spaarne. Daar verzorgde Rederij Haarlem een rondvaart over deze eeuwenoude rivier met als einddoel de houtzaagmolen de Eenhoorn. Via een boeiende tocht over het Spaarne werd bij de molen aangemeerd. Door de Stichting Molens Zuid-Kennemerland werd de molen in bedrijf gebracht en 's avonds in het licht gezet. Doordat de molen gedraaid werd kon het bewegend mechaniek bewonderd worden. Een vrijwillig molenaar gaf tekst en uitleg over de geschiedenis en werking van deze unieke molen. Ter gelegenheid van de Haarlemse Open Monumenten dagen werd bij de Amsterdamse Poort het honderdste ANWB-monumentenbord in Haarlem onthuld. Dit werd mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van het Zimmermanfonds en de Monumenten Manifestatie Burgwal. Het fraai uitgevoerde informatiepaneel trok gelijk al veel belangstelling. De poort zelf werd op initia tief van de Stichting Spaarnwouderpoort en het Haar lems Dagblad voor het eerst sierlijk in het licht gezet. Dit was slechts een greep uit de vele activiteiten van de Haarlemse Open Monumentendagen in 1987. Zij waren een groot succes dank zij de inzet en medewerking van T43

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 145