H. de Vries bouwbedrijf bv te Haarlem. De afdeling monumentenzorg van het Bedrijf Openbare Werken trad op als architect. De totale kosten voor dit werk bedroegen in totaal 812.000, De werkzaamheden bestonden voorname lijk uit: - het vernieuwen van de dakbedekkingen en de goten. De i9de-eeuwse losanges dienden daarbij als uitgangs punt. - het vernieuwen van de entree met herstel van het bestaande hekwerk. - het herstellen van de hardstenen zuiltjes. - het schoonmaken en herstellen van het metselwerk. - het vernieuwen van de vergane onderdelen van de overkapping uit 1898. Voorts werden ter verbetering van het museale gebruik de volgende voorzieningen getroffen. De overdekking werd van nieuw glas voorzien dat thermisch isolerend is en de uv-straling tegenhoudt. Er werd een nieuw sanitairblok aangebracht waarin ook een toilet voor in validen is opgenomen. De werkplaats aan de achterzijde werd vergroot. Verwarming en verlichting werd geheel opnieuw aangebracht. Bij de ingang kwam een nieuwe balie. Op 1 september 1987 werd de hernieuwde vishal aan de directeur van het Frans Halsmuseum overgedragen. Woensdag 9 september vond de officiële opening plaats en werd hier het startsein gegeven voor de Haarlemse Open Monumentendagen 1987. Projectleider: F. Breen Eind 1979 moesten er rondom de Waag steigers worden geplaatst in verband met de sterke teruggang van het gebouw en het gevaar van letsel voor passanten. De Naamse steen van zowel de gevel als van de oversteken de gootlijst vertoonden zodanige scheurvorming dat de stabiliteit zeer te wensen overliet; daarbij bleken de balkankers zo zwaar verroest dat in een aantal gevallen de schoten (het deel van het anker van ca. 1 meter lengte dat zich aan de buitenzijde van de muur bevindt) slechts door de verf aan de muur werden 'gekleefd'. Door het gemeentebestuur werd een eerste bedrag beschikbaar gesteld om het meest noodzakelijke herstel uit te voeren, te weten het vernieuwen van de ankers van de eerste verdiepingsvloer en het herstel van de deels verrotte moerbalken. 149 RESTAURATIE WAAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 151