is erover een publikatie verschenen waarin door M.J. Busker en drs. J.B. Uittenhout van de afdeling Mo numentenzorg en drs. J.M. Poldermans als stadsarcheo- loog het herstel en de geschiedenis van de panden wordt beschreven. De foto's zijn (vanzelfsprekend) van Jos Fielmich. De aannemer, fa. Ooijevaar BV uit Alkmaar, maakte deze uitgave financieel mogelijk. Het boekje is uitgegeven door de afdeling Voorlichting van de ge meente. Projectleiders: ing. S.J.F. van der Veldt/M.J. Busker In opdracht van de Dienst Volkshuisvesting is eind 1987 de start gemaakt met het herstel van de navolgende woningen: Botermarkt 16/18, Breestraat 15, Jansstraat 65, Klein Heiligland 26-30, Lange Begijnestraat 30 en Turfsteeg 2. De wijze van herstel komt overeen met de hiervoor genoemde projecten. Projectleider: R. Kluft Gezien de problemen met de loodbekleding van de toren van deze kerk is gedurende de afgelopen twee jaar in het kader van het onderhoud ingrijpend herstelwerk uitgevoerd; aangezien het aantal werkbare dagen op deze hoogte belangrijk minder is dan bij werkzaamheden op 'normale' hoogte duurt een dergelijk werk gemiddeld veel langer. Er is gedurende het jaar gewerkt aan een totaalaanpak van de vier gemeentelijke molens, die bij de afdeling Monumentenzorg in beheer en onderhoud zijn; tevens wordt in werkgroep-verband gewerkt aan een Molen nota, die aan het einde van het jaar bijna zijn eind stadium bereikt heeft. Voor de molen De Hommel wordt een restauratieplan voorbereid. Dank zij een schenking uit een nalatenschap van de heer B.J. Klop is het schoepenrad van de molen aan de Heussenstraat vernieuwd. In het jaarverslag 1986 kon nog net de plaatsing van de beelden op de voorgevel van het gebouw van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen aan het Spaarne worden gemeld; deze beelden zijn kopieën die 153 CLUSTER '87 TOREN BAKENESSERKERK MOLENS STADHUIS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 155