1 streeks 1711 de weduwe van Jan van de Broeken aan Johanna Cornelia Beuns een huis met erf verkoopt, zijnde een bakkerij op het beste van de Baeckenessergragt op de hoek van de Coksteegh. Het transport van 1738 maakt melding van het feit dat namens de laatstgenoemde aan Dirk Rademaker wordt overgedragen een huis op de Backenessergragt, op de hoek van de Koksteegh waer inne de broodbakken] nee- ringe wert gedaan en tegenwoordig bewoont werdende bij Jan Hofstad, belent ten noorden de Koksteeg, ten zuyden de huysinge van de Roomse kerk genaemt den Hoek, achterstreckende aan.... In de volgende decennia gaat het pand in een aantal handen over: Jan Soulman (1748), Isaac Roussel (1749), Elisabeth ter Gerrits (1767) en tot slot op 11 april 1800 Henricus de Wijkersloot en Simon Rothe. Deze beiden werden respectievelijk in 1789 en 1791 door de toenmalige burgemeesteren gecommiteerd en aangesteld tot administrateuren over de goederen en inkomsten van de statie van den Hoek alsmede de verkoop van het pand aan Govert van Zandvoort op 22 april 1800. In het huurregister van 1857 tot 1867 komt de naam van G. Conijn voor als gebruiker; deze, een koopman in granen, woont op nr. 27. Vanaf 1921 tot 1973 wordt melding gemaakt van de fa. Claus (oorspronkelijk met Bosch) als handelaar in oud papier, gummi en metalen. In het kader van de extra-werkgelegenheidsregeling 1985 is in de omgeving van de Ceciliasteeg een complex wo ningen opgeknapt, te weten de panden Ceciliasteeg 6 en 8, Lange Begijnestraat 26 en 34 en de Morinnesteeg 1; dit laatste pand kwam in de plaats van Ceciliasteeg 4, waarvan de aankoop niet mogelijk bleek. Beide eerstgenoemde panden zijn monument en worden in de redengevende lijst omschreven als gepleisterd klein woonhuis, 18de eeuw. Eenvoudige architectuur van be tekenis voor het karakter van de gevelwand. Ook de panden Lange Begijnestraat 26 en 34 zijn monument en respectievelijk alsvolgt omschreven: pand met klokgevel, 18de eeuw, beneden pui in tact en pand met lijstgevel iyde eeuw, vermoedelijk niet oorspronkelijke onderpui. Bescheiden architectuur, doch van oudheidkundige waar de. Het pand Morinnesteeg 1 tot slot is beeldbepalend en vermoedelijk i8de-eeuws. Omdat de panden hersteld moesten worden ten behoeve van de volkshuisvesting, is het geheel overgedragen aan CECILIASTEEG 6 162

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 164