Korte Begijnestraat 3 Bij een vervolgonderzoek, in 1986 werd al een onder zoek uitgevoerd, werden onder de vloer van het pand een beerput, twee waterkelders, een waterput en een gewone kelder aangetroffen. De kelders en de put waren met bouwpuin gevuld, maar de beerput daarentegen leverde waardevol materiaal op uit de 19de en de 17de eeuw. De beerput stond door middel van een overloop in verbinding met een door ons in '86 onderzochte put. Zuiderpolder Noordoost Naar aanleiding van een bebossingsvoorstel van de dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaat sen, dat voor een deel geprojecteerd was op de strandwal naast het Liewegje werd ter plekke een uitvoerig booron- derzoek uitgevoerd. Er werd een grote verstoring aange toond maar over een lengte van circa 100 meter bleek de hele structuur van de strandwal nog ongestoord te zijn. Beplanten met bomen zou deze structuur vernielen. Uitgebreid overleg leidde er tenslotte toe dat burgemees ter en wethouders van Haarlem besloten om dit gebied niet te bebossen! Vereenigde In de polder is de archeologische inventarisatie, begon- Binnenpolder, nen in het winterseizoen i986-'87, voortgezet. Bijzon- Spaarnwoude (awh) dere zaken zijn hierbij tot nu toe niet aan het licht gekomen. De werkzaamheden zullen in 1988 voortgezet worden. Spaarnwouderstraat 74 Bij een stratigrafisch onderzoek onder de vloer van het pand werd een beerput aangetroffen waar een enorme hoeveelheid materiaal uit de 20ste eeuw uit te voorschijn kwam. Bakenessergracht 49 Bij een stratigrafisch onderzoek in het binnenplaatsje achter het pand werden een tweetal beerputten aange troffen die door middel van een overloop met elkaar in verbinding stonden. Eén put bleek uitsluitend bouwpuin te bevatten. De andere put leverde tamelijk veel vondst materiaal op uit de 2e helft van de 17de eeuw. Uit de flinke hoeveelheid scherven konden enkele, helaas niet geheel complete, glazen (roemers, fluitglazen wafel bekers etc.) samengesteld worden. Jansstraat 65 (awh) In het achterhuis van het pand kon door middel van een sleuf een beperkt onderzoek gedaan worden. In de ondergrond werden resten van een kelder (muren en trap) en diverse andere muurfragmenten gevonden. Alle 222

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 224