drs. p.e m. hammann Vereniging 'Haerlem' secretaris 'Be good and tell it' Tijdens haar nieuwjaarsrede wees mevrouw mr. E.M.A. Schmitz, burgemeester van Haarlem en erevoorzitter van onze vereniging, haar gehoor erop dat de Haarlem mer eigenlijk te bescheiden is. ...De Haarlemmer is te weinig 'bluffend' over zichzelf, maar we hebben nogal wat om ons op te laten voorstaan.was haar interpreta tie van het bekende gezegde uit de reclame- en p.r - wereld be good and tell it. Terugblikkend op 1987 kunnen we stellen, dat het voor Haarlem een relatief goed jaar is geweest. De gemeente heeft er zelf veel toe bijgedragen dat er in het afgelopen jaar nieuwe initiatieven werden ontplooid en andere de eerste resultaten opleverden. Een goede ontwikkeling van de Haarlemse economie wordt noodzakelijk geacht voor het welzijn van de stad als geheel. Halverwege het jaar werd op 2 juli het viaduc tencomplex Stastok en Kegge geopend door de wethou der van economische zaken. Dit betekende eindelijk een goede ontsluiting voor het industriegebied Waarderpol- der. De gemeente hoopt daarmee de weg te hebben opengesteld voor de vestiging van nieuwe bedrijven. En dat is zeker gelukt, want later in het jaar werden grote stukken grond verkocht, waardoor de Waarderpolder aardig vol raakt. We zullen in de gaten moeten houden of de grenzen van het gebied niet overschreden gaan worden tenkoste van de laatste stukjes polder rond Haarlem, en een vrij gezicht op de stadsrand. Onder grote publieke belangstelling vond op 9 april de oprichting plaats van de Stichting Haarlem Promotie, in het bijzijn van de Minister van Economische Zaken, drs. R. de Korte. Hij ontstak voor de eerste maal de floodlight-verlichting van het Stadhuis. Haarlem-promo tie werd feestelijk bedreven tijdens de in elkaar over lopende evenementen Haarlem Festival en Haarlem Open Stad in juni. Even daarvoor was officieus een nieuw museum geopend, het Museum Ten Boom in de Barteljorisstraat. 224

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 226