Grote Markt aangetast. Volgend jaar komen we daar nader op terug aangezien onze vragen om opheldering hierover pas in januari 1988 zijn verzonden. Een ernstiger gevolg van het feit dat de gemeente voor een deel domicilie kiest in Brinkmann is de veranderde bestemming voor het carré Koningstraat-Jacobijne- straat, waarvan b& w voorstelt om het te slopen. Hierna komen we op deze zaak terug. De gemeente deed nog een heel belangrijke aankoop. Per 1 december werd ze eigenaar van het zogenaamde Enschedé-complex in de binnenstad. Het is te hopen dat de lang gekoesterde wens om hier een foto- grafisch centrum te vestigen in vervulling zal gaan! Uit het bovenstaande valt op te maken dat er heel wat veranderingen zullen gaan plaatsvinden die, naar wij hopen, een gunstige neerslag zullen hebben op onze stad. Wij zullen de gemeente, bedrijven en instellingen, die met plannen komen, nauwgezet en positief-kritisch volgen en waar nodig van adviezen of commentaren voorzien. Geschiedenis en Tijdens de eerste Algemene Bestuursvergadering, ge- futurisme houden op Driekoningen-avond van 6 januari 1987, stond vooral de totstandkoming van een nieuw Hand boek over de Haarlemse geschiedenis centraal. De Handboek-commissie heeft hard gewerkt aan het opstellen van een schema, waaraan de inhoud moet voldoen en is vervolgens op zoek gegaan naar redactie leden, die verantwoordelijk worden voor het schrijven van de vier grote hoofdstukken die samenvallen met de doorgaans gehanteerde tijdvakindelingen. Het boek moet gereed zijn in november 1995, als Haarlem 750 jaar stadsrechten zal hebben. In de loop van 1987 werd bekend dat het gemeente archief Haarlem een vaste kracht voor twee dagen in dienst kon gaan nemen (per januari 1988) om de coör dinatie te verzorgen en onderzoek te doen voor dit handboek. Van 1984 af was de organisatie in handen van de Histori sche Werkgroep Haerlem, na haar in oktober gehouden congres over dit onderwerp ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Het is zeker verheugend, dat nu op professionele wijze verder gewerkt gaat worden aan het boek-der-boeken over de geschiedenis van Haarlem! Twee belangrijke zaken op historisch gebied dienen ze ker vermeld te worden: de Vereniging Oud-Heemstede- Bennebroek bestond op 1 december 1987 maar liefst veertig jaar!

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 228