In Spaarndam werd de Historische Werkgroep Spaarn- dam opgericht, een initiatief waar wij heel blij mee zijn! De hoofdwacht Begin januari kon het bestuur kennis maken met me vrouw Wegman-Verwer die in het vervolg zorg zal dra gen voor het onderhoud van De Hoofdwacht. Zij volgt het illustere echtpaar Koning op. Zeker ook na het gereed komen van de verbouwing van de keuken en de toiletgroep biedt de Hoofdwacht gelijkvloers weer een prettig aanzicht. Ondanks het feit dat tot tweemaal toe stevige ijzeren kettingen, van scherpe punten voorzien, verdwenen van de stoep van de Hoofdwacht, bleef door de zorgen van mevrouw Wegman-Verwer, de voordeur er redelijk onbeklad uitzien. Het bestuur benoemde uit haar midden een kleine com missie, die zich zal bezighouden met het herinrichten van de Hoofdwacht en met het voorbereiden van enkele verbouwingen tijdens of na de grote uitwendige restaura tie, die wij verwachten in 1989. Binnen de gelederen van 'Haerlem' ontstond nogal wat ongerustheid over de bestemming van het gebouw, met name van de eerste verdieping waar altijd de Historische Werkgroep was gevestigd. Op 14 mei had voorzitter Van Steijnen een onderhoud met de burgemeester over dit onderwerp en zij verzekerde, dat er geen functieveran dering zal plaatsvinden. De geruchtenstroom over een horeca- of Stadshuisfunctie bleek op niets gebaseerd. Derhalve is het bestuur hard gaan werken aan de invul ling van het toekomstig gebruik van het gebouw door de Vereniging 'Haerlem' en aan haar verwante vereni gingen en instellingen. Bestuurszaken Tijdens de Jaarvergadering op 15 juni namen de be stuursleden P. Jongens en jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland afscheid. De laatste viel nog een afscheids avond op 26 juni in het Frans Halsmuseum ten deel als dank voor het vele werk dat hij verricht heeft voor tal van verenigingen, waaronder de onze en de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland. Tegen het ein de van het jaar heeft het bestuur de oud-bestuursleden Beelaerts, Jongens en Schuyt op traditionele wijze 'uit gegeten' op De Hoofdwacht. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren ir. Y. Braaksma, architect te Bloemendaal die zich met name met de monumentenzorg zal gaan bezighouden en drs. P.E.M. Hammann die tevens benoemd werd tot secretaris, een functie die hij al van vorig jaar september af ad interim vervulde. 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 229