Als algemene zaken die in de loop van het jaar door het bestuur zijn behandeld willen we in kort bestek noemen: De tekst van een nieuw boek over het Haarlemse Zilver kwam najaren werk gereed en ligt ter verdere bewerking bij de uitgever. Er is een begin gemaakt met een wervende dia-serie voor en over onze vereniging. De eerste ideeën zijn ontwikkeld voor een manifestatie, die in de loop van 1988 gestalte moet gaan krijgen, over de omgeving van Haarlem. Als voorlopige werktitels zijn gekozen 'Gezicht op Haarlem; Haarlem van buitenaf gezien'. De vereniging heeft een bijdrage geschonken aan het Initiatief Comité Gesneuvelde Militairen voor het oprichten van een monument ter nagedachtenis aan de uit Haarlem afkomstige militairen, die bij de oorlogs schermutselingen zijn gevallen. Het bestuur ontving tal van aanvullingen voor de biblio theek waarvoor de gevers op deze plaats nogmaals be dankt worden. We ontvingen een legaat van de erven Arthur van Cleeff, waardoor het bijvoorbeeld mogelijk blijft eigen uitgaven te verzorgen. Het bestuur volgde met grote belangstelling de verrich tingen van de Stichting Foto- Grafisch Centrum Ne derland, dat het zogenaamde Spaarnestad-foto-archief in eigen beheer kreeg als basis voor een verder te ontwik kelen centrum op de plaats van het Enschedé-complex. Helaas is het nog steeds niet gelukt om de impasse te doorbreken waarin de plannen zijn terechtgekomen om molen De Adriaan te herbouwen. Signalen van Het bestuur meende dat het goed was om, naast de ongerustheid en steun, die wij geven aan de Stichting Welgelegen, door ingediende bezwaren het bezetten van een bestuurszetel (A.G. van der Steur heeft namens 'Haerlem' zitting in Welgelegen en is daar voorzitter van), zelf een brief te schrijven aan het College van b w van Haarlem over de ontwikkelingen rond het Frederikspark. Aanleiding was de presentatie van het zogenaamde B-plan van een ambtelijke werkgroep. Dit plan behelst een uitbouw van de gevelwand aan de Dreef en een halfronde vleugelpartij aan het Frederikspark. In een brief van 24 juli 1987 zetten wij onze ongerustheid uiteen, waarvan hier enkele passages volgen: - Het open karakter tussen Dreef en Kleine Houtweg wordt ontoelaatbaar aangetast. 228

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 230