Vier volle NZH-bussen met leden en introducées trokken erop uit en beleefden een mooie dag dankzij het stralen de weer. Na een prettige ontvangst in het kerkje van Muiden met koffie, koek en een historische lezing over het kerk gebouw trokken we naar de Grote- of St. Vitus Kerk van Naarden, die beroemd is om de meest ongeschonden en complete serie schilderingen op een houten ton gewelf. Er volgde een boeiende uitleg over de panelen, die voorstellingen dragen uit het Oude en Nieuwe Testa ment. De lunch werd gebruikt in Laren, vooraf gegaan door een rondrit door de buitenwijken van dit prachtige dorp. 's Middags splitste de groep zich in tweeën voor een bezoek aan het Vestingmuseum en voor een rondvaart over de Kortenhoefse plassen onder leiding van een gids van Natuurmonumenten. Mede dankzij het stralende weer was vooral de boottocht (in oude pramen!) en de deskundige uitleg onder de vaart een aangename afwisseling en aanvulling op de anders zo traditionele bezoeken, die tijdens een excursie worden afgelegd. Alle hulde aan bestuurslid Cerutti die voor het eerst voor 'Haerlem' een excursie voorbereidde, verzorgde en tot een goed einde bracht! Een omwenteling op zijn Haarlems Gemeente-Archivaris en bestuurslid drs. J.J. Temminck hield op dinsdag 6 oktober een extra lezing in de Graven- Ruim tweehonderd leden lieten zich tijdens de excursie 'in-de- boot-nemen' voor een vaartocht over de Kortenhoefse plassen. Foto gemaakt door ons lid de heer Andringa. 234

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 236