B.M.j. speet Historische werkgroep 'Haerlem' De veelbelovende zin Het jaar ig8j zal dan ook een oogstjaar worden in bet jaarverslag van de Historische Werkgroep Haerlem van 1986 is, wij willen het niet verhelen, niet ten volle bewaarheid. Niet dat de leden van de Werkgroep in 1986 stil hebben gezeten, integen deel, maar de verwachte oogst van publikaties is uitge bleven. Slechts één publikatie, waaraan de Werkgroep haar medewerking heeft verleend, is verschenen, name lijk het veelbesproken en geprezen 'De loop van het Spaarne. De geschiedenis van een rivier'. In dit werk, dat tegelijkertijd verscheen met een door de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland en het Frans Halsmuseum georganiseerde tentoonstelling in de Vlees hal te Haarlem hebben dertien leden een bijdrage ver zorgd. De reden dat het bij deze ene publikatie is gebleven, is dat de afronding van de andere in 1987 lopende projec ten meer tijd bleek te vragen dan gepland. In de eerste plaats betreft het hier het Burgwalproject. De groep die zich met dit onderzoek bezig hield, kwam telkens weer met nieuwe markante gebeurtenissen en 'Burgwallers' aandragen, en elke keer weer ontdekte men nieuwe interessante bedrijfjes die een onderzoek waard waren. Het verschijnen van het boek over de geschiedenis van deze buurt is dan ook uitgesteld tot september 1988. Overigens zal de publikatie ervan gepaard gaan met velerlei activiteiten, zoals een door buurtbewoners en werkgroepleden georganiseerde tentoonstelling in het Rosenstock-Huessyhuis over het leven in de Burgwal- buurt omstreeks 1900. Ook bijna rond, maar nog niet gereed voor publikatie, is de transcriptie van het middeleeuwse vonnisboek van de stad Haarlem. Wij wachten nog op de index en een goede inleiding. Het transcriberen van middeleeuwse teksten werd door de werkgroep zo gewaardeerd dat, toen het laatste woord van het vonnisboek op papier stond, instantelijk en unaniem besloten werd van deze 242

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 244