reeds inzag dat de ziekenhuizen gezamenlijk een plan voor beddenvermindering dienden op te stellen om op deze wijze te voorkomen dat één of meer ziekenhuizen in de regio zouden moeten worden gesloten. In 1978 besloot Van Mansvelt het directoraat van het Gasthuis neer te leggen. Hij werd benoemd tot voorzitter van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen en leidde daarnaast een aantal commissies en adviesorganen. Van bijzonder belang was zijn werk als voorzitter van de commissie Structuur honorering medische specialisten. Naast zijn activiteiten ten behoeve van de gezondheids zorg moet ook, juist in dit verband, gememoreerd wor den dat dr. van Mansvelt samen met mr. H. Luyken op 10 december 1975 de stichting 'Vrienden van het Teijlers Museum' oprichtte. In de eerste tijd fungeerde hij ook als voorzitter van deze inmiddels breed uitgegroeide stichting. Als Groninger had hij zijn plaats in Haarlem gevonden. Als blijk van waardering voor zijn grote inzet op vele terreinen werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Juist dit jaar zou hij, na de vele werkzame jaren, zijn voorzitterschap van het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen neerleggen. Het is anders gelopen. Een man van allure, met grote inzet en visie, is plotseling overleden. De volksgezondheid, en het Gasthuis in het bijzonder, hebben veel aan hem te danken. Jan Nelissen 24 mei 1918 - 7 december 1987 Toen op zaterdag 12 december 1987 het stoffelijk over schot van Jan Nelissen door zijn zes zonen de Kathedrale Basiliek Sint Bavo werd uitgedragen, luidden alle klok ken van deze kerk ten afscheid van een groot poppen speler/theatermaker. Daarna hebben we, samen met Le- nie Nelissen, haar kinderen, kleinkinderen, broers en zusters, Jan Nelissen gemeenschappelijk begraven op het R.K. Sint Adelbertskerkhof te Bloemendaal. Ook voor bijna vierhonderd vrienden, collega's en bewon deraars was dit het afscheid van een bijzonder mens. Jan Nelissen overleed op 7 december in de Mariastich- ting, na moeilijke jaren als gevolg van een hersenbloe ding. Totdat hij ziek werd heeft Jan Nelissen ruim 35 jaar met zijn poppentheater Het Kleine Wereldtoneel ontelbare voorstellingen voor kinderen en volwassenen gegeven. Hij ontwikkelde zich tot dè Grootmeester van het Nederlandse handpoppenspel in een zeer veelzijdig repertoire. 24.5 DR. G. VAN DER WAL

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 247