diende hij door zijn voorzitterschap van de Kring Haar lem van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. De zwemkring is inmiddels opgeheven en vervangen door de belangencommissie voor de vijf zwemverenigingen uit de regio. Ook was Gerard Voogd lid van de Technische Commis sie van de k.n.z.b. en internationaal scheidsrechter water polo. Bij de Olympische Spelen in 1948 in Londen verte genwoordigde hij de bond als lid van de technische commissie en bij die in 1952 in Helsinki trad hij op als scheidsrechter. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Zwem bond in 1938 kreeg 'De Waterratten' het verzoek in Haarlem de Nederlandse zwemkampioenschappen te or ganiseren. Samenwerking werd gevonden met het ge meentebestuur en de toenmalige wethouder E. van der Wall nam het initiatief vertegenwoordigers van sport verenigingen bij elkaar te roepen om ter gelegenheid van de zwemkampioenschappen manifestaties op touw te zetten. Dat vond een gewillig oor en in 1938 werd de eerste Sportweek gehouden met als onderdeel de zwemwedstrijden op 16 en 17 juli in het inmiddels afge broken zwembad aan de Kleverlaan. De Sportweek was een zodanig succes dat tot voortzetting ervan werd beslo ten. Met een onderbreking in de oorlogsjaren zijn tot en met 1958 sportweken gehouden met sportmanifestaties, verdeeld over de gehele stack Gerard Voogd had in de organisatie een belangrijk aandeel. Ook behoorde de sportuitwisseling na de bevrijding met Derby (Engeland) tot de taak van het comité. Het bestuur van het comité meende in 1958 dat een andere koers gekozen moest worden. De Stichting Sportinitiatieven kwam onder leiding van Gerard Voogd tot stand met als doel belangrijke sportevenementen voor te bereiden. Het eerste evenement was de Haarlem se Honkbalweek in 1961 op het honkbalveld aan het Badmintonpad. In juni 1963 kwam het Honkbalstadion in het Pim Muiier Sportpark gereed en sedertdien was daar het strijdperk. Ploegen uit vele delen van de wereld kwamen in Haarlem bijeen en honderdduizenden be langstellenden hebben door een bezoek of via de televi sie de tien door Gerard Voogd voorbereide honkbal- weken zien slagen. Na de organisatie van de Honkbal- weken aan anderen te hebben overgedragen, legde hij in 1987 het voorzitterschap van de Stichting Sportinitia tieven neer. Het bestuur benoemde hem tot erevoorzit ter.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 254