De stichting had niet alleen belangstelling voor honkbal, maar ook voor andere takken van sport, zoals handbal, volleybal en basketbal. De interesse en betrokkenheid van Gerard Voogd voor honkbal hadden tot gevolg toe treding tot het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond, vroeger Nederlandse Honk- balbond geheten. Gedurende tien jaar (1973 tot 1983) maakte de initiator en inspirator van de honkbalweken deel uit van het bondsbestuur. Bij zijn afscheid werd hij erelid en ook was hem de gouden eremedaille van de bond toegekend. Op instigatie van het gemeentebestuur ontstond in 1953 de (gemeentelijke) Haarlemse Sportraad, die op 1 juni 1975 is omgezet in de zelfstandige Stichting Haarlemse Sportraad. Van de oprichting tot 1975 was Gerard Voogd erbij betrokken en van i960 af bestuurslid. Met het erelidmaatschap werd zijn werk gewaardeerd. Als voorzitter van de Volksweerbaarheid Combinatie 'Bloe- mendaal', welke voetbalclub onder zijn leiding is uitge groeid met afdelingen honkbal, softbal en zaalvoetbal, was de sportorganisator vele jaren lid van de Bloemen- daalse Sportraad. Ook hebben de Koninklijke Neder landse Voetbalbond en de afdeling Haarlem van deze organisatie van zijn werklust genoten. 'De Waterratten' bood hem het erevoorzitterschap aan. De titel nam de zwemvereniging 'Rapido '82' over toen de zwemverenigingen 'Njord '59' en 'De Waterratten' tot fusie overgingen. Buiten de sport was Gerard Voogd actief voor de in 1856 opgerichte Sociëteit Vereniging (thans gevestigd aan de Zijlweg), waar hij voorzitter van de evenementen commissie was en voor de uit 1908 daterende loterijclub 'Fortuna'. Voor zijn verdiensten is hij ter gelegenheid van de ver jaardag van Koningin Juliana in april 1979 bij bevorde ring benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, nadat hem in 1967 de gouden eremedaille, verbonden aan dezelfde orde, was toegekend. Het past bij het herdenken van Gerard Voogd ook de nagedachtenis te eren van Guus van der Heijden uit Badhoevedorp, in leven voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond en Ko Hetem, een gewaardeerd internationaal honkbalscheidsrechter en een markant figuur in Haarlemse sportkringen. Zij zijn eveneens in 1987 overleden en hadden een aandeel in het goede verloop van de Haarlemse honkbalweken. A. OVERMEER 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 255