W. HELVERSTEIJN Kroniek Januari i De traditionele nieuwjaarsvoetbalwedstrijd tussen het elftal van oud-internationals en dat van de koninklijke hfc levert een overwinning van 6-2 op voor de 'oudjes'. 5 Hoofdcommissaris mr. r. straver meldt in zijn nieuw jaarstoespraak, dat de criminaliteit van Haarlem af neemt, kennelijk als gevolg van het inzetten van wijk teams. 6 Een zeer strenge winter krijgt Haarlem in zijn greep. 7 In het gemeentelijk concertgebouw wordt een groots en druk bezocht Oranje-feest gevierd ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van prinses juliana en prins 8 c.j. komen (58) oud-kapelaan van de Spaarneparochie overleden. 11 Bij een felle brand in de Harmenjansstraat komt een 80- jarige man om het leven. 12 Na enige maanden gesloten te zijn geweest opent restau rant De Coninckshoek weer zijn deuren. Aan de Wagenmakerslaan gaat een kraakpand in vlam men op. Aan de Athenestraat brandt een bejaarden woning uit, tengevolge waarvan vijf huizen moeten wor den ontruimd. 13 In haar nieuwjaarsrede in de gemeenteraad memoreert burgemeester mr. Elisabeth schmitz, dat het inwonertal van Haarlem tot beneden de 150.000 is gedaald maar dat de daling van de laatste jaren afgeremd is. In haar toespraak roept verder de burgemeester de Haarlem mers op 'meer naar buiten te treden', want 'de Haarlem mer is te weinig "bluffend" over zichzelf, maar we heb ben nogal wat om ons op te laten voorstaan'. De bittere koude dwingt overheid en particulieren tot speciale maatregelen. De politie opent een nood-tele foon. 14 In het Kennemerdamkampioenschap voor schoolteams eindigt de Willinkschool uit Heemstede op de eerste plaats. De tweede en derde plaats worden bezet door resp. de Willem van Oranjeschool en de Veronicaschool, beide uit Haarlem. 254 BERNHARD.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1987 | | pagina 256